çervremde var böyle lanet bir olay. şükür ki kendi ailemde yok. iki üç tane kız kuzenim var. aileleri recep tayyip erdoğan'ı destekliyor. kuzenlerim bu insanı kendilerine asla yakın bulmuyorlar. fakat aileleri bu adamın ümmetin kurtarıcısı olduğunu düşünüyor ve destek vermeyen herkesi de münafık olarak gören bir zihniyete sahipler. kuzenlerim çok başarılı kızlar. birisi boğaziçi'nde mühendislik okuyor. diğer ikisi tıp. fakat psikolojileri bozulmuş durumda. bir tek benimle paylaşabiliyorlar bu durumu. o da gizlice. çünkü annelerine göre abileri olan benimle konuşmaları da yasak. çünkü olur mu öyle şey? bir erkek, bir kızla konuşabilir mi?

şu sözlüktekiler olarak görüşlerimin hepsini bilseniz sanırım radikal islamcı dersiniz. bu notu düştükten sonra siyasal islamcı aileler için bu baskıcı zihniyetlerinin ne dünyada ne ahirette fayda sağlayacağını söylemek istiyorum.
devamını gör...
"düşmanı affedebilirsiniz ama sakın size yaptıklarını unutmayın!" minvalinde çok sevdiğim bir sözü vardır aliya izzetbegoviç'in.

okul kapılarında başını açmak zorunda kalmamış, sadece imam hatipte okuduğu için yüksek öğrenim görme hakkı elinden alınmamış gençlere bu anlattıklarınız sanki hiç yaşanmamış gibi gelebiliyor. şımarıkça yeni maceralar arıyorlar kendilerine. sanırım illa bir musibet gelmesi gerekiyor başlarına doğruyu görmeleri için. işte öyle olunca da olan tüm memlekete oluyor ama. o günleri anlatarak, acısını hep diri tutarak ve rehavete kapılmayarak bu tip problemleri en aza indirebiliriz sanırım.
devamını gör...
(#6288305)

bir erkeğin bir kızla konuşamamasının konumuzla ne alakası var? bunda mahsur görmeyen biri nasıl radikal islamcı olur? hadi oldu diyelim kendini tekfir etmeden bunca yıl iyi yaşamış değil mi? kafamda deli sorular... abiymiş bir de, ahahahaha. sinirlerim bozuldu.

bu arada böyle ailelere ben de kırgınım, yaşıyorum da hatta. oy kullanmayı şeriat mücadelesinde doğru yol olarak görmüyorum, ailemse koyu tayyipçi. baskı yapıyorlar, ama ben "radikal" dedikleri kesimden biri olarak herhangi bir "abla"ya bunu yanmam. çünkü niye yanayım, çünkü haram akhi. kısaca olur öyle şeyler, davete devam edelim biz.
devamını gör...
- babası şuna bir şey söyle hiçbir şey yemiyor afrikalı oldu
+ ne dedik? bir olacaz iri olacaz...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar