anne sözleri

mantıklı olması gerekmeyen sözlerdir. nasıl başlayıp nasıl geliştiğinden çok sonuç önemlidir bu sözlerde, son sözcük, son cümle neyse ana fikir, verilmek istenen mesaj o'dur.

misal;
geçen atiye teyze'nin kızını hastaneye kaldırmışlar, birden inme inmiş kıza, doktorlar yoğun bakım demiş, atiye teyzen dayanamamış sakinleştirici yapmışlar bak koskoca kadın ne hallere gelmiş, kocası işten apar topar yanlış hastaneye gitmiş, bir şey ters giderse hep ters gidiyor, kısmet işte. biraz meyve ye, hep sigara çay içiyon.

bunun gibi, anneler bir şeyleri doğrudan söylemeyi sevmezler. turuncuyla belirttiğim mesajı vermek için hep hulusi amcalardan, alt komşunun kızından bahsetmek zorundadırlar. içgüdüsel olduğunu düşünüyorum, annelik içgüdüsü. ebeveyni olduğun bireyin bilinçaltına oyna, mantık mekanizmalarını çeşitli sözcük oyunlarıyla devre dışı bırak ve hipnoz olmaya hazır bünyeye mesajı ver.

entry'i portakal yiyerek yazdığımı belirtmek istiyorum bu arada, anlayamadığım bir şekilde ayva kemirmek istiyorum, kısmet.
devamını gör...
içine ne koyuyorlar belli değil, ben sana aynısı evde yaparım.” *

dip not: her yerde anne temaları havada uçuşuyorken bu başlık eksik kalmasın. *
devamını gör...
“geç kalma eve erken gel”

dip not:az önce annemle biraz konuştuk ona göre bana en çok söylediği cümle buymuş. ben pek dinlemediğimden hatırlamamışım. *
devamını gör...
16. (Tematik)
kimse seni istemiyor, herkes seni başından atmak için uğraşıyor. herkesi nefret ettirdin kendinden, demişliği vardı.

şimdi gülüyorum tabi de o zamanlar tam da istediği gibi yaralamıştı. izi de kaldı.
devamını gör...
ay senin niye algılaman kıt? vallahi babana çektin, ben çok üzülüyorum.

(3 dakika sonra)
a benim zeka küpü çocuğum. maşallah maşallah!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar