alparslan kuytul'un bombasiymis, ben yeni ogrendim. bu herif harbiden oksijen israfi lan. bir de konusurken islama yamiyor ya kendi sapik fantezilerini.. nerde diyormus, kim diyormus? neyin kafasini yasiyorsunuz lan siz?

--- alıntı ---

"Ne diyor İslam, annen de olsa diz kapağının altından göbeğine kadar ve sırtına bakamazsın. Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder. İslam gerçeği konuşuyor. Hayal aleminde değil İslam. Toz pembe hayallerde gezmiyor İslam. 'Olmaz canım, annesiyle olur mu, bacısıyla olur mu?' İslam hayal kurmuyor, gerçeği söylüyor. 'Olur' diyor. Biri yapmazsa biri yapar. 'Olur mu?' diyenlerin başlarına geliyor."

--- alıntı ---


buyrun kaynak: http://www.haberler.com/alp...
devamını gör...
son derece çirkin bir örnek. yersiz ve mide bulandırıcı. setr-i avreti anlat geç, ne gerek var bu kadar mide bulandırmaya? niye geliyor aklınıza böyle bir örnek vermek? n'oluyor bu hocalara yahu?
devamını gör...
harami helali kim belirliyor?

cevabiniz Allah degilse buradan sonrasini okumayin. cunku sizin dininizle alakali bir sey yazmiyorum.

burada cok keskin belirlenmis hatlar var; diz kapagi ve gobek deligi. arasi harammis oyle mi? kim diyor bunu? alimler. Allah ne diyor? ciddiyim bunu bu sekilde diyen bir ayet mevcut mu, cunku ben bulamadim -varsa bir mesaj ativerin lutfen-. eger boyle bir ayet mevcut degilse ve halen "haram" deniyorsa, bu Allah'in ilan ettigi bir haram degildir. bu harama uyanlar, dine zam yapmaktan ote gidemezler. bununla beraber etraflarindaki insanlari tohmet altinda birakirken, dinin yasanisini da degistirmis olurlar. ayrica Allah'dan baskasinin emir ve yasaklarini Allah'in emriymis gibi gormek/gostermenin karsiligi ahirette nedir, bunu da dusunmeli insan.

ps: hadis muhabbetine gireceklere, peygamberin haram ve helalleri vahiyden ogrendigini, buna da ayet dedigimizi animsatirim.
devamını gör...
bu din herkese indi. eğer böyle bir şey yaşayan insanlar dünyada varsa ki var aile içi seks mevcut dünyada kimse bıdı bıdı yapmasın. demek ki insan sapitmaya meyilli tamam sen değilsin eyvallah karşim ama insan sapitmaya meyilli olduğundan Allahuteala boyle bir yasak koymustur. din diyorum sana değil insanliğa indi dunya diyorum senden ibaret değil.
devamını gör...
internet virali, ahir zaman trendi olmaya çalışan "hoca" ifadesi. konunun içeriğini şöyle bir ayıralım. ülkemiz şu an nasıl bir hâlde? islâm düşmanları zaten koz bekliyor, 'bir bomba patlatsalar da linç etsek' şeklinde. böyle bir zamanda, böyle bir çıkış yapmanın, internet fenomeni olmak arzusu dışında bir nedeni olamaz. neden?

çünkü şahıs, "annen tahrik eder" diyor, "anne avret yerlerini kapatmazsa günaha girer" demiyor. sıkıntı da bu noktada. edilgen bir tanımlama yapılıyor. bir kere çocuk akıl bağli mi, akıl bağli ise, annesi ne tür bir müslüman? çocuk ya da büyük, bugün zaten tahrik cehenneminin ortasında yaşıyor. madem "eğip bükmeyen" hoca imiş, "kadınların tesettüründen" niye konuşmaz doğrudan? edilgen durumların fetvası olmaz, günahı olur, tövbesi olur. diz kapağı değil, ayak bileğinin üstü kadında zaten avret. yani sen diyorsun ki kadın baldırı tahrik etmez. neresinden tutsan elinde kalır.
devamını gör...
gündeme bomba gibi düşen hocalardan olmak isteyen böyle açıklamalar yapmaya devam etsin.
(#1498662) ve (#1498627) şöyle güzel, kısa ve öz olan açıklamaların yanında birkaç şey söyleyeceğim.

bazı hoca ya da hoca geçinenler bu hataya çok düşüyor. bir şeyin doğrusunu ya da yanlışını söylemeden önce insanın nerede durduğuna ve kimlerin izlediğine dikkat etmesi gerekir.
bu açıklamaya gelince de "her kuşu öptük bir martı kaldı" kıvamında bir açıklama olmuş. doğrusunu yanlışını tartışmıyorum ama mevzu budur.

insanın attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmelidir.
devamını gör...
iğrenç bir ifade. yumuşatmaya falan uğraşmayalım. din alimleri, fıkıh ilmi falan bu yüzden var. insanların ne yapsak uygun olur, ne uygun değil sorularını cevaplamak için. sen kalkıp sırf bomba açıklama olsun, gündemde yer işgal etsin diye iğrenç bir laf edersen bu senin berbat ahlakını gösterir, ama bunu dinin adıyla açıklarsan, kastın ne olursa olsun, dini yaralarsın. dersin ki; şöyle örtünmek uygundur. sesini kesersin, annesiyle ilgili manyakça hisleri olanlar da bundan ders alır ya da almaz.

ulan bu kadar iğrenç lafları ne kolay ağzımıza alır olduk, insan dönüp bakmalı bir kendi nefsine, bu lafları ederken haya etmeyen dilimden acaba islama hayır mı gelir? yoksa şer mi diye.
devamını gör...
savunulacak hiç bir durum değildir. cennetin annelerin ayaklarının altında olduğu bir din de aynı ayaklardan tahrik olmanın bir hükmü yoktur. ben o ayaklara kurban olayım hatta öpeyim. annemin ayaklarıdır o.
devamını gör...
böyle beyin fakirleri yüzünden islam yanlış lanse ediliyor işte. adnan oktar, bu sığır, hepsinin amacı kesinlikle islam'ı karalamak ve yanlış tanıtmak kanımca. iyi niyetleri olduklarını kesinlikle düşünmüyorum.
devamını gör...
bu beyanı yapan kişiye "ananın göğüslerinden tahrik olmuyorsun demek ki" diye sormak lazım.

göğüsler göbeğin üzerinde kalıyor değil mi?

islam dünyasının düşmana ihtiyacı yok. sorunları ortaya koyup çözüm yolları üretmektense insanların kafasını abidik gubidik gündemlerle karıştıranlar bu arada hayli de antipati toplatıyorlar dinimize.

sen bunu böyle söylüyorsun, sonra adamın biri senin beyanın üzerine karikatür çiziyor, gidip adamı öldürüyorsun. oysa sen verdin adama malzemeyi. yarın biri çıkıp müslümanlar analarından tahrik olan insanlardır temalı bir karikatür yapsa noolacak? aynı karikatürde kahramanımız anasının çıplak göğsüne bakıp "o serbest" diyen ağzı salyalı biri de olacaktır mutlaka. kız hadi buna kızabilirsen. kızamazsın çünkü sen verdin adama malzemeyi.

söylenecek çok laf var da biraz yazınca küfür edesim geliyor onun için kestim.

devamını gör...
alimler alimler deyip duruyorsunuz ya, gerçekten alim olanların üzerinde durduğu önemli bir nokta var, günahı detaylı bir biçimde tasvir etmemek gerektiğini söylerler.
gene bir başka uzman grubu, beynin olumsuz şeyleri düşünmeye daha yatkın olduğunu, bu yüzden insanlara bir şey anlatırken olumlu bir dil kullanmak gerektiğini dile getirirler:"yatağın üzerinde zıplayan bir fili düşünme!" denince o fil herkesin kafasında bir canlanır.
bu nedenle kendine alim diyenlerin ağzından çıkanı bilmesi çok mühim. sen insanlara setr-i avreti anlatırken kafalarında anneye dair çirkin imgeler yaratıyorsan, kusura bakma ama beceriksiz bir alimsin demektir. ölçü şu olmalı, "bâtılı tasvir, sâfi zihinleri idlaldir." tebliğ yapacağız derken safi zihinleri idlale gerek yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar