anneye güzel yemek yapamıyorsun demek

bir anneye söylenebilecek en kırıcı sözlerdendir.
hele de "gelinin senden daha güzel yemek yapıyor" derseniz, kalpten gidebilir.
devamını gör...
özellikle eşiniz ile kıyaslıyorsanız, kalp kırma olasılığınız yüksektir. ama bazı durumlarda eşler annelerden güzel yemek yapabiliyorlar. kıyaslama olarak değil ama önce annenizin yaptığı güzel bir yemeği örnek verip, sizin beğenmediğiniz yemeği de aynı onun gibi yapması gerektiğini vurgularsanız, o güzelim anacağınızı da üzmemiş olursunuz.
devamını gör...
yemek yapmak ile yemek yapabilmek farklı eylemler. temelde aynı. ama yemek yapabilmek el becerisi ve damak tadı istiyor. herkeste güzel yemek yapabilecek diye kural yok. belki eli yatkın değildir, belki tarifi tutturamıyordur, belki el becerisi yoktur. yadırganmamalı.

bir anneye güzel yemek yapamıyorsun demek hoş değil. ne olursa olsun kadıncağız kalkmış yemek yapmış. kötü de olsa ellerine sağlık denmeli. aynı şey yemeği yapan eşler içinde geçerli.

*buraya belki gelecekte sahip olacağım çocuklarıma not düşmek istiyorum, anneniz çok güzel yemek yapabiliyor. su böreği, kadayıf, zeytinyağlı sarma, baklava, mantı gibi şahane yemeklerimi yiyeceksiniz. ama sebze yemeği yapınca güzel yapmak yapamıyorsun derseniz bozuşuruz.
devamını gör...
lezzetli yemek yapmak maalesef herkesin yapabildiği birşey olmuyor. evet ülkede anne yemeği diye bir gerçek var çoğumuz gördüğümüz yerde affetmeyip görmüyoruz. misal annem yemeği güzel mi yapmış diye sorgulamıyorum. ha kendisi de biliyor yemek yapma konusunda pek başarılı değil. benim dememe gerek kalmadan kendi her fırsatta söylüyor zaten güzel yemek yapamadığını.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar