anonim yazar

halka ait olan, halklaşmış demektir. sözlüğün basit yazarlara bir hediyesi sanırım. halktan olabilmek kadar güzel bir şey yok.

''merhaba ben anonim! james anonim!''
mahlasların yanındaki ikon o kadar gaza getirdi ki gece gece uzun palto giyip ve güneş gözlüğü takıp öyle entri giriyorum!
devamını gör...
anonim olmak ayıp bir şey mi şimdi anlamadım ben mevzuyu. ben internet hayatım boyunca hep mümkün mertebe anonimliğime dikkat ettim. burada bile belki yöneticilere bile okulumu söylemedim mesela. hatta güzel bir teklif gelmişti kaliteli bir whatsapp grubuna davet edilmiştim bu sözlüğün kurmayı düşündüğünden başka ona bile girmedim. gerçi şimdi pişmanım orası ayrı. yani ben anonim olmayı tercih ediyordum. bakalım sözlük bize neyi uygun görecek?
devamını gör...
kelimeler bazlı inceleme yapacak olursak;
sözlük kurallarına uyan yazarlara " dünyalı" derken

kurallara uymayan, cezalı yazarlara falan "anonim" demek bir ihtimal kabul edilebilir.

aksi durumda birileri dünyalı olup ben anonim olursam -ki sözlüğün ikinci sınıf yazarı(!) konumunda olacağımdan, dış kapının dış mandalı konumuna öteleneceğimden- kırılırım. kırgınlığım tanımlarıma da yansır yani derviş bey.
devamını gör...
sözlükteki yeni gelişmelerden bir tanesi. dünya sözlük ahalisi; dünyalı ve anonim olmak üzere iki gruba ayrılacaklarmış.
amaç; yazarları fake veya troll yazarların art niyetli yaklaşımlarından ve çabalarından uzak tutmak.

yeni gelişmeler için:
(bkz: dünya sözlük kararnameleri)
devamını gör...
yabancı hissettiğimi söylemiştim geçenlerde. gelen yeniliğin kokusunu almışım da haberim yokmuş. aldığım anonim sıfatı beni hiç şaşırtmadı.

anonim yazar... üvey evlat daha çok yakışırdı bu konuma. uzaylı yazar da olabilirdi bak, dünyalı değiliz ya. ver fondan anonim türküyü sebastian!
devamını gör...
oncaaaaa yıllık sözlük yazarlığımdan sonra, - buradaki uygulamadan bağımsız olarak - söylemeliyim ki bir interaktif sözlük kullanıcısı için en hayırlı sıfattır anonim yazarlık sıfatı. devir insanları anonimlikten çok uzağa bir yere itiyor. direnemiyoruz. hepimiz farklı, biricik, özel olmak, böyle algılanmak peşindeyiz. hemen çözülüyoruz, hemen bilinmek ve takdir edilmek istiyoruz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar