aöf

para basıyormuş.

doğru mu bilmiyorum ama bu yıl yaklaşık 300 milyon lira "öğrenim ücreti" tahsil edecekmiş. evet harçlar kalkmıştı. harç tutarını biraz indirip sonra adına öğrenim ücreti demişler. ben aöf'lilerin yalancısıyım.
devamını gör...
5 6 ocak 2013 aöf sınavlarının sonuçları hala açıklanmadı. kötü olan ise 9 10 şubatta tekrar sınav var. neyin kafasını yaşıyorlarsa artık.

devamını gör...
bele birlikte vizesine girmiş olan arkadaş iki günlü çalışma ile nasıl böyle notlar alıyor,anlaşılır değil.
işin kötüsü bir dersten bile geçerse hediye alacağıma dair söz verdim!
o kadar emindim kalacağından yani.
devamını gör...
3 yıl aradan sonra başımı tekrar belaya soktuğum fakülte. araya zaman girdikten sonra ders çalışmak çok sıkıcı birşeymiş. sözlükte takılmak daha cazip geliyor.
devamını gör...
bu fakültenin sınavlarında komik bir durum vuku buluyor sık sık.

sınavdan önce sınav kurallarıyla ilgili bilgi verilir genelde, bazen sınav görevlileri bu işi umursamaz gerçi. bilgi verilir, olmasa da kitapçığın üzerinde yazar. sınavda verilen cevapları başka bir kağıda not edip çıkarmak kurallara aykırıdır.

bazen bazı öğrenciler sınav giriş belgesinin kenarına veya başka bir küçük kağıda çaktırmadan cevapları yazmaya çalışırlar. görevliler arkasını döndüğünde filan karalayıverir.

sonra görevli mevzuyu çakıp kağıdı istediğinde komik durum gerçekleşir. öğrenci arkadaş, bu kuralı hayatında ilk kez duyuyormuş gibi şaşkın bir yüz ifadesi takınır. bunu çalışıyorlar galiba önceden, hepsinde aynı çünkü. daha sonra görevliyi ikna etmeye çalışır, daha önce almışmış, kimse bir şey dememişmiş filan. en sonunda da kuralın mantıklı olup olmadığını sorgulamaya başlar yüz bulursa.

bir kere, madem bilmiyordun yasak olduğunu niye gizli gizli not alıyorsun? ikincisi, neyin hırsı bu? bakıp ne yapacaksın sanki? at, tut, çık, git.
devamını gör...
eğer başaramazsam aynı dersten bu hafta sonu dördüncü defa kalmama sebep olacak sınavları yapan fakülte.
bölüm sosyoloji, kaldığım ders "sosyolojiye giriş" bi türlü giremedim sosyolojiye. ama hayır, aptal değilim ben, tembelim.*
ilkinde bi şekilde kaldım. hatırlamıyorum.
ikincisinde sınav çok erken olduğu için * gitmeyiverdim.
üçüncüsünde ertesi gün doğum günümdü, sınav gene çok erkendi,kendime bir hediye verdim ve gitmedim.
zaten sonra ikinci sınıfta çakılı kaldım. aöf ders vermedi birinci sınıftan dersim kaldı diye üçüncü sınıftan.
o kadar eğlencesine okuyorum ki kuraldan haberim yoktu. baktım param boşa gidiyor, bu dönem vereyim dedim asıldım biraz.
dualara muhtacız tabii ki.
gidip çalışayım bari.
devamını gör...
bilmeyenlere tüyo sevabına: bir önceki sınav sorularından en az altısının çıkması garanti. hiçbir şey yapmadan sadece bir önceki yılın sınav sorularına bakın bitirmeniz garanti.
devamını gör...
yarın sınavı olan sevgili modlarımız ve yazar kardeşlerimize Allah'tan zihin açıklığı diliyor, sınava giderkene yanlarına okunmuş sularını ve hafıza açıcı kesme şekerlerini almalarını tavsiye ediyoruz.

tabi sınav maceralarını da buraya yazmayı unutmasınlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar