tedbirli varlıklı hareketi. bunu yapanın içinde az da olsa fakirlik vardır. vasıta sahibi olmuş ama ruhundaki fıkaralığı atamamışlık. gecenin bir vakti uykudan uyanıp camı açarak binanın önündeki arabanın kapısını "ne olur ne olmaz" diye kumandayla kilitleme potansiyeline de sahiptir.
ya arabadan uzaklaştıktan sonra bakmadan anahtarın düğmesine bakıp yürüyerek kilitlemek öyle mi ? ne kadar zarafet, asalet kokan hareket.

devamını gör...
kodumuzda var olan çarpık tedbir anlayışı. kafada her daim bir "acaba" bulunur. şahsen ben de evin kapısını kapatıp kilitlesem bile şöyle bir ittiriyorum. sanki açılacak. kilitledin işte var git yoluna.
devamını gör...
manuel araba kullanan bireyin, otomatik arabaya geçiş evresinde yaşadığı durumla örtüşen durum.

zira teknolojiye alışmak zor, önceden kilide anahtarı sok, hangi tarafa çevirmen gerektiğini düşün, ilk denemede anahtarı kıracak gibi ol ve yanlış taraf olduğunu anla, sonra öteki tarafa çevir ve o kapının kilitlendiğini gösteren camın hemen önünde duran kilit aparatı aşağıya insin ve tamam kapı kapalı kontrol etmeye gerek tek şey o aparatların hepsi inmiş mi.

lakin şimdi öyle o ıbıdık şeyler olmadığı için çoğu arabada, göremediği için kilitlenip kilitlenmediğini o kapı kontrol edilecek illa, başka çaresi yolu yok, zira teknolojiye güvenmiyoruz, ya kapanmadıysa, hani göster bana.
devamını gör...
bazen kapılardaki problem nedeniyle kapıla kilitlenmeyebiliyor.

hatta bazı yerlerde araçların yanında duran çakallar çaktırmadan aracın arka kapısını hafifçe açıyorlarmış ve siz uzaktan kumanda ile kapattığınızı sanarken aslında arka kapı kilide geçmediği için kilitlenme olmuyormuş. bu şekilde hırsızlık olayları yaşandığı tv haberlerine bile konu oldu.

eğer aracınızın otomatik kapanan aynaları varsa* kontrol etmeniz de gerekmez.*
uzaktan kumanda kilidine basılınca aynalar kapanıyorsa sıkıntı yoktur.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar