arabesk rap

müzik bilgisi sıfır gençlerin (genç diyorum çünkü genelde 16-20 yaş arası) yapmaya çalıştığı hayatın sadece aşık olma duygusu ve terkedilme olgusu üzerine koğuşlandığı melankolik sözlerden ibaret hiç bir kültürde karşılığı olmayan müzik tarzı.
devamını gör...
2000'li senelerin başında vücut göstermeye başlayan; izmir doğumlu yener'in ortaya çıkardığı tarzdır, kendine has motirfleri, soundları ile gönüllere girmiştir ve aynı zamanda günümüzde ki arabesk-rap zırvalığının temellerini atmış, alıştığımı zyener parçalarından öte; eziyet sesleri korosuna dönüşen arabesk rap furyasının ilk uygulayıcısı ve mimarı olmuştur. kendiside bu durumdan rahatsız olmuş olmalı ki; artık arabesk rap yerine farklı tarzlarda söyleme çalışmaktadır.

http://www.cogitosozluk.net/tk/tk.php?q=hxzs2r*


http://www.cogitosozluk.net/tk/tk.php?q=dprzwk *

http://www.cogitosozluk.net/tk/tk.php?q=way3mc *
devamını gör...
arabesk rap'ın piri olan şarkı için:

grup vitamin - arabesk

google yazın çıksın, nedenini anlamadığım bir sebep dolayısıyla buraya linkini atamıyorum, linkte bazı harflerin büyük olması lazım ve kabl etmiyor sözlük.
devamını gör...
arabesk rap yapanların çoğunun isyankar ama özentilik içinde olduğu gözlemlenmektedir. bu sonuçtan ötürü şu sonuç ortaya çıkıyor; ya ülkücüdür, ya laik, ya da öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.

şimdi ben bu tanımı niye yazdım. olan olaylardan, geleceği 'kaynak'larına dayanarak bir takım sonuçlar ortaya çıkarıyorlar. işte bu çıkarımlara denk bir örnektir bu tanım. a yı b ye vurdum x buldum.
devamını gör...
genelde ayağına basılmış birinin çığlıklarını andıran, 13-18 yaş arası gençlerin dinlediği, söz aralarına arabesk nakaratların aynen alınarak sıkıştırıldığı ve her gün serviste dinlemek zorunda bırakıldığım rap türüdür.
devamını gör...
eğer illa birşey yasaklayacaksanız bu mereti yasaklayın dediren müzik türüdür.
ne enstrüman var , ne bir altyapı , ne bir müzik bilgisi hatta beyin bile yok bu müziğimside. sevgilileri bırakıp giden çavoların isyankar serzenişi var sadece.
devamını gör...
insanlığımdan utandığım müziğimsi dinleye insanlar da genelde face de durumu mu beğenirmisin ama karşılıklı gibi sohbet ederler bu kişiler face de duvarlarına bir nokta bile koysalar en az 30 kişini beğenir bu sayede. bu türler genel olarak dar paça kot konvers ve abuk subuk saç modelleri vardır. çok depresyondalardır apaçi de denilebilir bence hükümet böyle müzik yapanı hapse atmalı ve bu müziğimsiyi yasaklamalıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar