araçlarda deri koltuk vs kumaş koltuk

pahalı olduğundan mıdir bilinmez insanlar genellikle kumaş koltukları tercih eder. her ikisi de bazı avantaj ve dez avantajlara sahiptir.
deri koltuk her turlu asildir. birincisi üst sınıf araçlarda bulunur ve yakışır.
ikincisi cok fazla kir ve toz tutmaz temizliği de cok kolaydır.
üçüncüsü çabuk ısınıp çabuk soğur ki bu biraz problem olabilir eğer aracınız koltuk ısıtma ve soğutmaya sahip değilse.
kumaş ise o ne yahu lcw ürünleri gibi.
devamını gör...
aldığım araba deri koltuktu. çok terletiyor diye koltuk kılıflarını değiştireyim dedim ama satıcı böyle kaliteli kılıfı değiştirme dedi. adamı ikna edemedim. bende kılıfları attım. alttaki orijinal kılıflar ile gezmeye başladım. gerçi satarken arka koltuklar deri öndekiler niye deri değil deyip deriyi isteyen alıcıya levye göstermem biraz saygısızlık oldu ama ben levyeyi bana lazım değil al sende bulunsun diye gösterdim.
devamını gör...
deri. zira bu seçim tamamen eski anılardan geliverdi aklıma. dedemin bir eski mitsubishi'si var idi, yirmi yıllık. içine bindiğinde hep aynı koku, derinin o sert, değişik kokusu. şimdi yok mitsubishi, bir an içinde hissettim kendimi. güzel günler geçmiştir. bu yani.
devamını gör...
deri koltukların zamanla parlaması, kırışması, soyulması problemi oluyor, böyle olunca da hiç şık durmuyor.
şimdi moda mix koltuklar.
devamını gör...
araç içinin temiz, güzel, lüks ve konforlu gözükmesi açısından deri koltuk diyorum. kumaş koltukların da saçma sapan desen ve renkleri olmasa onlar da güzel gözükebilir bir ihtimal.
devamını gör...
her ne kadar daha lüküs olsa da deri koltuk yazın terletir kışın dondurur. gerçi son model arabalara binmek pek kısmet olmadı. yeni arabalarda koltuk ısıtma ve koltuk soğutma var bildiğim kadarıyla ama yine de ben tercih etmezdim. ayrıca bakımını düzgün yapmazsan daha kolay eskiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar