araçlarda renk tercihleri

havasına, suyuna, taşına, toprağına göre seçiliyor. beyaz renk her zaman daha pahalı oluyor. sebebi ise beyaz olması! siyah renk çok kirlenir derler ama yalandır. siyah renk çabuk tozlanır ve tozu hemen gösterir. mavi genç işi deniyor. kırmızı cesaret işiymiş. mor renge talim edenleri görür gibiyim. pembe ki özellikle şeker olanı bir şeker bir şeker. passat cc ye yapmışlar küfrettim ama haketti.

renkler kişisel olmakla beraber satılma kaygıları ve toz moz şeysine göre yapılır ki özellikle tutulan araba olsun da bizim olsun tavırları da söz konusudur. ancak ne olursa olsun her araca her renk gitmediği gibi bazı araçları da başka gösteren renkler de vardır.

edit: imla.
devamını gör...
aracın şekline gore değişen tercihlerdir.. genellikle her araca siyah aşırı güzel olur fakat oldu ki ford fiesta aldin vişne çürüğü rengini de tercihlerinin arasına koyabilirsin.. neden? çünkü o arabada o güzel duruyor.. yada vosvos aldin diyelim.. siyah onda da mükemmel olsa da en absürt olan sari ve turuncu renkleri onda güzel oluyor..
bu şekilde değişiklik gösterebilir.. ama yine de her kıyafetinize uyması için siyah alın siz..

(bkz: araba ve kıyafetinde renk kombini yapan zengin)
devamını gör...
beyaz dışındaki her renk kabulümdür. Allah helalinden daha çok versin türkiye'de milyonluk araç sahibi olanların renk konusunda sadelikten yana olmasına pek akıl sır erdiremiyorum, en azından kaplama yaptırılabilir.
devamını gör...
cart olmayan bir tondaki kırmızıyı tercih edebilirdim ama edemiyorum çünkü en azından renk konusunda mütevazi takılmak lazım, yoksa göze gelirsek arabayla birlikte yamulabilirim diye korkmaktayım.
devamını gör...
türkiyede en çok satılan araç rengi beyaz olduğuna göre beyazdır. fakat beyaz sürekli bakım istiyor. sağını solunu sil aman camında da leke kalmasın derken günaşırı yıkamak durumunda kalıyorsunuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar