arap kültürü vs batı kültürü

mukayesesi zorlu iki kavram. bir grup arap kültürünün bizi bozduğunu ve tükettiğini, hurafelerle kandırdığını anlamsız ve değersiz olduğunu savunurken diğer kesim islamiyetin kıymetinden oturu değerli olduğunu ve bize hitap ettiğini savunur. benzer şekilde batı kültürü icin bizi bozduğunu yıprattığını kültürümüzü dejenere edip bizi mahvettigini savunan bir topluluğa karşılık batinin olmazsa olmaz kaçınılmaz bir gerçek olup sair kültürlerden daha iyi olduğunu savunan var. mesele bakış acısıdır sonrasında karar oluşur.
devamını gör...
ikisi de bizimle uyuşmaz. arap kültürü başka islam başka, medeniyet başka, batı kültürü başka. meseleleri iyi ayırt etmek lazım.
devamını gör...
arap kültürü tek bir ırka aitken batı kültürü onlarca ırka aittir bu nedenle batı kültürü çok daha üstündür. ama asya kültürü mü avrupa kültürü mü derseniz bu sefer tabiki binlerce yıllık asya kültürü daha kadimdir ki kavimler göçü ile avrupa kültürünü şekillendiren de asya kültürüdür.
devamını gör...
arapçayı anadilimden çok seviyorum fakat kültürleri bana yıldızlardan bile uzak, batıya ise aşığım ve beni arapça konuşan bir ingiliz olarak yaratmadığı için tanrıya bir miktar kırgınım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar