arap ülkelerinin işine gelmediğini göstermektedir. neymiş, bir arap devletinin egemenliğine saldırıymış da bizi kınıyorlarmış. egemenlik kalmış gibi ortada. bir de komikler ki. arap ülkeleri birliğini acilen toplayacaklarmış. oradan da yiyeceğiz gibi bir ambargo. buradan
devamını gör...
çok da tın derler ya aynen öyle. bu şerefsiz hayırsız, uğursuz bir milletten daha başka ne beklenirdi. petrolün var, onu abd ye teslim etmişsin kendin çalıştıramıyorsun ona gebesin, onun kucağındasın daha da konuşmaya gerek yok terbiyem müsait etmiyor. tüm araplar birbirine destek olsa dünyayı önümüzde dizx çöktürürüz. ama lüksten, şatafattan başka düşündükleri yok. Allah bildiği gibi yapsın inşallah.
devamını gör...
suriyeli arap kardeşleri mültecilere çok kucak açtılar, onları korudular, onlar için didinip durdular şimdi güvenli bölge oluşturup onları oraya yerleştirme konusunda iş kınamaya gelmiş.
devamını gör...
tarihten ders almadığımızı gösteren olaydır. müslüman ülkelerden pakistan dışında yanımızda olan yok. samimi olarak pakistan ve rusya yanımızda.
devamını gör...
bae, suud, mısır, afganistan gibi ülkeler şimdilik doğrudan pentagon'dan yönetiliyor. devlet idarelerine atanmış maşalar tarihin içini kanatacak bir sadakat örneği göstererek kendilerine statü verip halklarındaki belirli bir zümreye yüksek standartlar sağlayan abd'nin yüzünü ekşitecek her türlü adımdan kaçınıyor. bu demek değildir ki ümmet-i muhammed bize sırt dönmüş. bilakis, toplumlarından türkiye'nin verdiği meşru mücadeleye müthiş bir destek var. hatta ulusal medyalarının çarpıtma çabalarına rağmen! iran, lübnan, yemen gibi ülkeler ise mezhepçi politikalarının gereği destek vermeseler de köstek olacak hiçbir adım atmayarak bölgede işimizi kolaylaştırıyor.

bakın arap birliği dahi bu harekatı "işgal" olarak niteledi. aynı birlik rusya'ya, abd'ye, fransa'ya veya iran'a aynı yakıştırmayı yapamamıştı. diplomasi öyle bir şeydir ki, bazen istemeden de olsa bir kararın altına imza atar, bir zulme ortak olursun. türkiye'nin ırak'ın bombalanması için incirlik üssünü kullandırmak zorunda kalması gibi... uzun vadeli çıkarlar veya amaçlar diyorum, biraz daha geniş düşünün diyorum. umarım yardımcı olabilmişimdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar