araplar

uşak ilinin eşme ilçesine bağlı bir köyden öte genellikle "ihanet edip arkadan vurur" lar. burada ironi yok ama "hurafe" var. ben hurafeleri severim. zaten "araplar" da büyük bir hurafedir. şimdi söyle ey makoçanın talip, hakikat ehli misin huraf ehli mi?
devamını gör...
önlerine bir ton altın koyun altını alır bir teşekkür etmeden sırtını döner gider. hadi aldın birde delil kalmasın diye seni yoketmenin planlarını yapacak kadar derin düşünürler. tabi hinlikte. itirafımdır!. bunlar kadar kadir kıymet bilmez topluluk yoktur. hz muhammedin arap olmasıyla övünmeleri milliyetciliklerin temelini oluşturur. 2 gün çalışsın 3. gün aldığı yevmiyeyle et alır onu ekmeksiz yer. dördüncü beşinci gün parasız o etin hazmı için paso yatar. dükkanlarımdan birine bir arap genci yerleştirdim. o nun ardından 15 tanesi geldi. biri et yerken diğeri aç yatar. bir gün diyanetten yardım kolileri için hizmetliler geldi. bunların isimlerini yazdırım. az ilerde kürt arap ailesi de var deyince nerdeyse beni boğazlamadıkları kaldı. şimdi nerde bir arap görsem can havli ile kaçıyorum abi.
devamını gör...
sanıldığının aksine, kavruk ya da esmer olmazlar.

sami ırk, beyaz ırk'tır.

peki o zaman bazı araplar neden kavruk ya da esmer tenli? sorusunun cevabı belli.

çünkü; arap yarımadası'na gelen faslı, hintli ve habeşli kişiler ile karıştıkları için. lakin sami ırk'ta, renkli göz olmaz.
devamını gör...
dini herkesten iyi bildiğini herkesten iyi yaşadığını zanneden kibrin leğenle ölçüldüğü orjinalleri yemen olan diğer devletlerin bir çoğunun etnik artık olduğu halk. geçen muhacir yardım derneğindeyim lan adam kur'an ı aldı bir ton ıvır zıvırın olduğu poşetin dibine koydu onunda ayak mesafesinde sürüklüyor. delirdim yahu delirdim. sorsan en çok hassasiyet onlarda.
devamını gör...
yiğidi öldür hakkını yeme ama dünya için yararlı işler yapmış bir toplumdur.

eski araplar tamamen bilimsel ve ilimsel işlere yönelmişlerdir ve dünyaya da bu işler sayesinde katkı sağlamışlardır. sosyal medyada ise kendilerine vikingsever tayfa 7/24 sövmekle yetinir en fazla. sevdikleri toplum da dünya için bir şey yapsa bari.
devamını gör...
türkleri müslüman yapan kavim. bol bol dua edin la benim atalarıma türkler. arap asıllı bir türk olarak ben çok dua ediyorıum bak araplara. özellikle kafatasçı türk arkadaşlarımı çıldırtmak için bol bol kullanıyorum bu argümanı. hakikatler azizim. hakikatler karşısında boynumuz kıldan incedir. bu arada türklerin dünyada ki belki de yegane dostları olan ırktır araplar. ne rustan, ne ingilizden, ne amerikalıdan, ne haçlıdan, ne irandan hayır gelmiyor olum türklere. tarih bunun ispatı. yanlışsam yanlışsın lan diyin.

ayrıca araplar olmasaydı türkleri yok edebilirmiş gibime geliyor çinliler. zaten bunun korkusuyla araplarla işbirliği içerisine girmiş türkler deniyor. gerçi çinlilere gelmeden önce bizim araplarda baya bir tokatlamış türkleri. kırgızistan'a kadar ne işleri varmış arapların dimi. git sen çin'e komşu ol ve çinlilerle savaş ve dünyaya bilim, matbaaa ve barutun dağılmasını sağla. bak sen şu araplara.
devamını gör...
tarihin en köklü ve kadim uygarlıklarından biridir. insanlığa katkılarını ne kadar çok anlatırsak anlatalım hep bir yerler eksik kalır. tarihte en büyük hayırları türkleri müslüman yapmaları değildir. hatta bu hayırlı bir iş midir tartışılır fakat tartışmayacağım. türkler tarihleri boyunca dinlere pragmatist açıdan bakmış bir millettir. bu açıdan arapların çok zorlandığını sanmıyorum. türkler tarih boyunca bir çok din değiştirmiştir. fakat özellikle 12. yy'den sonra islamda kalıcı olmuşlardır. bunda artık dünyada kurumsal dinlerin baskınlığının payı vardır. yine arapların çok zahmeti yoktur.

türkler tarih boyunca bütün milletlerden öğrenmeye açık bir olmuşlardır. araplarla teolojik ilişkilerine de böyle bakabiliriz. araplardan islam teolojisini öğrenip, onu şamanizmle yaşayarak ap ayrı ve güzel bir din çıkartmılardır esas itibariyle. arapların yezid, muaviye zalimliğini de değil, 12 imam halkçı felsefesini benimsemişlerdir. tabii ki osmanlı devleti genişledikçe bu hümanist felsefeye göz yummadı ve onu düşmanlaştırarak yok etmeye çalıştı. fakat insanlık değerleri hiç bir zaman bu topraklardan silinememiştir.
devamını gör...
türkleri müslüman yaptıkları yanlış fakat geçmişte bilimle uğraş verdikleri doğru olan bir halktır.

araplarla türkler arasında kanlı savaşlar gerçekleşiyor, geçiyor ama türkler yine müslüman olmuyorlar. zira türkler, ilber ortaylı hoca'nın da dediği gibi kurnaz bir toplumdur. işlerine yarayan şeyleri alırlar, işlerine yaramayacak şeyleri de zinhar almazlar ve kabul etmezler. yani yukarıda aslanmican adlı yazarın kastettiği pragmatistlik de tam olarak budur.
devamını gör...
kardeşiniz işkembeyi kübradan yazmaz azizim diyerek, beslendiğim kaynakları şuraya bırakıyorum azizim. türklerin müslüman olmalarında emekleri çoktur sağolsunlar. bunu inkar edemezsiniz halis muhlis müslüman türk kardeşlerim. kafatasçı türkler inkar edebilirler tabi.

!! geçersiz url !!

hayırlıcumalar

hayırlıcumalar

peygamberimizin, üstünlük ancak takva iledir sözü ile bitireyim. derdim ırkçılık yapmak değil, kafatasçı tüklere biraz takılmak ve tarih üzerine iki kelam etmek.

ehlen ve sehlen, maesselame.
devamını gör...
farz-ı muhal, bir kavim eğer üstün olacaksa, bu kavim içlerinden hz. muhammed gibi kainatın ser-tâcı nice peygamber çıkmış olan arap kavmidir. tabii farz-ı muhal...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar