çaba göstermek için illa aynı ırktan olmak gerek diye anlaşılmasın ancak nasıl ki biz uygur türkleri için, suriye türkleri için ekstra endişeliysek, onların da suriye arapları için filistin arapları için ekstra duyarlı olması gerekirdi. aynı dili konuştuğun aynı soya sahip olduğun insanların çığlığını ne kadar duymazdan gelebilirsin. ama yok adamlar o kadar rahat ki, bi eylem düzenlemek yürüyüş yapmak bile akıllarına gelmiyor. öyle bir kültürleri yok. diktatörlere dünden razılar. yeter ki ekmeklerine petrollerine karışılmasın.
devamını gör...
buna dikkat edenler ne demek istediğimi anlayacak, önceden zulüm altındaki bölgelerden gelen videolarda hep "arap dünyası nerede" feryadı olurdu. şimdi ise önce "erdoğan nerede" diye soruyor o insanlar. bu bile bunun bariz göstergesi. insanlar kendi soydaşlarından umudu kesmiş önce türk liderle başlıyor sitem etmeye.
devamını gör...
söylediğimi bir örnekle de açayım ırkçılık zannedilmemesi için. örneğin kıbrıs'ta 1974 öncesi bir soykırım yaşanıyordu. bu zulmü durdurmak herkesin üstüne vazifedir ümmetteki. ancak ilk olarak türkiye kamuoyunun, türkiye cumhuriyeti'nin müdahalesi-tepkisi beklenir. nitekim öyle de olmuştur. hatta türkiye bu konuda da ayalnız kalmış, sadece adaya çıkarken libya'dan ve bir iki ülkeden yakıt-ilaç yardımı gelmiştir. kktc'yi tanıyan yok. arapları geçtim azerbaycan bile tanımıyor. o da ayrı bir mevzu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar