arapların türkleri arkadan vurduğu masalı

fransızlarla birlikte osmanlı ordusuna saldırmalarını, ingilizlerle birlikte ı. dünya savasında osmanlıyı arkasından vurmalarını görmezden gelmek mümkün değildir. elbette din kardeşimizdirler ama bu onların bize yaptıklarını unutmamız için bir sebep midir? din kardeşi insana bunu yapar mı? bir kac yıl önce mekke' de osmanlı imparatorluğunun kabe'yi korumak için yaptığı sarayı yıkan bu araplar değil miydi?
devamını gör...
kaynaksiz mesnetsiz, kulaktan duyma masalimsi bilgilerle tarihi yazar bizim insanimiz. hatta uluslararasi politikamizi dahi buna göre sekillendirir.
osmanliya karsi ayaklanan 3-5 asiret seyh vs olmustur. bu tarz arkadan vurma hadiseleri her yerde fazlasiyla vardi. o dönemki milliyetcilik ve tek basina devlet olma akimini gözardi ederek kesip bicmemek lazim.
devamını gör...
sadece işgalcilerini ve işgalin şeklini değiştirmişlerdir. balkanlardaki ulusal hareketlerden etkilenmişlerdir. ancak kendi öz güçlerine güvenmediklerinden ingiliz ve fransızların kanatları altına girmişlerdir. osmanlı işgalinden kurtulduklarında ise avrupa işgalcilerin kontrolüne geçmişlerdir. avrupalı işgalciler cetvelle haritaları çizip geri çekildiklerinde petrol ve hammaddenin kontrolünü bırakmamışlardır. yani kısaca işgalcinin dili ve işgalin şekli değişmiştir.
devamını gör...
araplar istediği vakit kendi kaderini tayin etmesi gereken bir halktır. türkiye cumhuriyeti'nin istediği şekilde hareket etmesi gerekmez. onlar için burası da ingilizler de işgalci olarak değerlendirilir. resmi tarih ise bunu ''arkadan vurmak'' olarak değerlendirip düşmanlık tohumları atmaktadır.
devamını gör...
müslümanı kardeşlikten, ümmetten uzaklaştırmak uğruna atılmış yalandır, üç-beş çabulcunun yaptığı kalleşlik

bütün bir millete fatura edilemez.
devamını gör...
masal değildir birebir gerçektir.çünkü ülkeler arası ilişkilerde herşeyin üzerinde çıkarlar vardır.öyle olmasaydı zamanında osmanlı memlüklülerle,ingiltere fransa'yla yıllarca savaşmazdı.ne çabuk unuttuk iran'la ırak'ın durumunu.herşeyin üzerinde çıkarlar vardır.
devamını gör...
halk arasında sürekli geçer. özellikle filistin olaylarında dile getirilen gereksiz muhabbet konusu.

edit büdüt: filistinlilerin yaşŸadığŸı durumu hakkettiler, oh olsun bak bizi arkadan vurmasalardı şŸimdi bunlar başŸlarına gelirdi. onun içindir ki gereksiz muhabbet konusu dedim.bazı gerçekleri görmezden geldiğŸim anlamına gelmesin.

(bkz: üşŸengeç yazar)
devamını gör...
ulusal kurtuluş savaşlarını bizden önce ve bize karşı yapmış olmalarından kaynaklanabilir mi? bilemedim şimdi....ha mutlu oldular mı bizden koparak? bu da onların sorunu hiç kimseyi ilgilendirmez...

bütün uluslara kendi kaderlerini tayin hakkı için mücadele etme ilhamını biz vermiştik ya kurtuluş savaşında...belki bu ünvanı paylaşmak istemiyoruzdur kimbilir....en doğrusunu Allah bilir...
devamını gör...
kurtuluş savaşında malumunuz cepheyi bayaa bi geriye alarak anadoluyu kurtaralımda gerisi ne olursa olsun mantığı içerisinde arap topraklarını savunma gereği bile duymamışız..

ee ben arap olsam ben de arkadan vururdum
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar