argan yağı

oldukça iyi bir saç bakım yağı. ayrıca yağ çok meşhur olduğundan mütevellit artık israil bu işe de el atmış israilde yağ yetiştiriyormuş.

"yaklaşık olarak 9000 km ² bir alanda yetiştirilen argan ağaçlarının sayısı artan yağ talebiyle birlikte sürekli artmaya başlamıştır. ağacın ana vatanı fas olmakla birlikte çok ufak miktarda cezayir’de de bulunmaktadır, artan yağ talebinden dolayı son yıllarda israilde de yetiştirilmeye başlanmıştır. endemik bir bitki olduğu için unesco tarafından korunmaya alınmıştır."

kaynak: http://www.argan-yagi.org/2...
devamını gör...
yıpranmış saç uçlarında oldukça etkili olan bir yağ çeşidi. banyo sonrası ıslak saç uçlarına uygulandığı zaman iyileştirme oranı azımsanamayacak şekilde fazladır. yalnız direkt olarak kuaförlerden almayın kazıklanırsınız, çeşitli kozmetik marketlerinden daha uyguna temin edebilirsiniz.
devamını gör...
fas'ta yaşayan ve argonia spinosa bitkisinin meyvelerini çok seven keçilerin dışkıları elenerek elde edilen, dış kabuğu keçinin sindirim sisteminde yumuşamış argan çekirdeklerinden elde edilen mucizevi yağ. içerisinde zeytin yağına göre 3 kat daha fazla e vitamini bulunmaktadır.
devamını gör...
özellikle fas / essaouira yolu üzerinde birinci kalite üretilip satışı yapılan yağ çeşidi. hem güzellik ürünü cilt ve saç için çeşitleri varken, yemeklik sade ve bademli çeşitleri mevcut. yaklaşık 100 ml 20 euro civarında. ayrıca yol üzerinde argan ağaçlarını görebilirsiniz ve şu meşhur keçilerin dallarında konumlandığı ağaçlar, argan meyvesi ve kokusu keçileri çekiyormuş. ve fotoğraf çekinmek için para ödemelisiniz, bazı ağaçlarda da görüntü olsun diye maket keçiler yerleştirilmiş.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar