arı

zar kanatlıların özelliği; içinde enine ve boyuna damarcıklar bulunan ve iki çift saydam zar şeklinde kanatlarının olmasıdır. arıların vücudu baş, göğüs ve karın olmak üzere üç kısımdan meydana gelir. vücutları yumuşak yapıdaki yoğun bir kıl örtüsüyle kaplıdır.
devamını gör...
asil hayvanlardandır. üretim yapar. yarın endişesi var gibi görünsede karınca gibi bencil değildir. ve depoladığını şifa niyetine dağıtır. ve bu hali ile Allah tarafından övülür.

başkalarının artıklarını biriktirmez. topladığı harikuladelikleri başka bir harikuladelikle sunar. sadece toplamaz. topladığına kendi damgasını vurarak dönüştürür.

malının kıymetinide bilir. ve ölümüne savunur yuvasını ve malını. mazlum ayağına yatmaz. dilinden anlayana ise ilişmez. toplar iken topladığına tozlaşma yoluyla fayda verir. topladığının üremesine yardım ederek ondan alır. alır iken çoğaltan kaç canlı var bu kainatta?
devamını gör...
birbirlerine tam bir güven içinde sadece hedeflerine odaklanmışlar! neredeyse kölesi olduğumuz bilgisayar saniyede 16 milyar aritmetik işlem yaparken, bilgisayarın doğadaki rakibi bal arıları bu sürede daha az enerji harcayarak 10 trilyonluk işlem yeteneğine sahip. demek ki bilgisayarda hala bill gates in keşfedemediği bir şeyler var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar