arka sıradakiler

ergenlik döneminin başlarında olan gariban gençlerin izleyip izleyip özendiği. hatta konya'da günlerce konuşulan bir evden kaçma olayına özendirecek, oyuncularının feminen bölümünün eteği, maskulen bölümünün zihni eksik olan, kurtlar vadisindeki bakışmaları aratmayacak kadar sessiz sahneleri olan bir dizi...
devamını gör...
öğrencilerinin ne zaman mezun olacağını ve kendisinin de ne zaman biteceğini merak ettiğim dizidir.aslında bazı konularda türk liselerine göre edepli bile olabilen bir dizidir, çünkü liselerimizdeki etek boyu dizidekinden kısa olup, liselerde fuhş dizboyudur.(ne yazık ki gerçek bu)
devamını gör...
bicaklama,hamilelik,kiz kacirma,uyusturucu,beden satma... gibi seylerin gosterildigi milli egitim bakanligi destekli dizi.garip bir buyusu vardir ayrica bu dizinin rastgeldiginizde bi sekilde izlemeye devam ediyorsunuz.
devamını gör...
fox'un mide bulandıran dizisi...

sıkıp sıkıp suyunu çıkarıyorlar ve olayı yine villada yaşayan liseli klişesinde bırakıyorlar... yaratıcı olun biraz birader... bi de hocaları var ermiş midir nedir. her olaya anında yetişip müdahale ediyor... süperman mübarek...
devamını gör...
öğretmen ve öğrenci ilişkilerini,kılık ve kıyafetteki nizam ve intizamı ayaklar altına alan müsvette bozuntularının bir araya gelerek kamera karşısında şaklabanlık yaptıkları bir dizi eğer olurda bülent arınç rtük başına beni atarsa ilk kapatacağım dizidir.
devamını gör...
bir sezon daha oynatabilmek için insanı yaran bir senaryo yazan senaristlere sahip dizidir.

efenim, bu manyak diziyi kaldırabilen bir mideye sahip olmamdan mütevellit bazı pazar akşamlarımı kendisini izlemekle geçiriyorum. zaten bu diziyi 4-5 haftaya bir izleseniz de çok bir şey kaçırmıyorsunuz. sanki dizi bu süreler aralığı ile yayınlanıyor gibi bir hisse sahibim.

senaryoda ki olağanüstülükler sizi yeterince yararken bir de diziyi devam ettirmek adına ürettikleri çözüm gerçekten dahiyane. neymiş efenim, elemanları devamsızlıktan sınıfta bırakalım böylelikle dizi bir yıl daha devam etsin. bu çok garip bir şey değil diyebilirsiniz ama bunun zeminini hazırlayan gerekçeleri de ele aldığınızda; güzel ülkemin yetiştirdiği, "senaryo oscar"ını kesinlikle ömründe bir defa da olsa alması gerektiğine inandığım senaristlerimizden biriyle ya da bir kaçıyla tanışmış olacaksınız. gelecek vadeden yazarlardır kendileri. zaten bir tanesi yıllardır "sitcom" adı altında bize büyük acılar yaşattı. ancak drama dizisine el atması onun mizah tarafını ortaya çıkarmış.

gelelim bir sezon daha uzatabilmek için kafa patlatmalarda neler yapıldığına. kısaca şu;
bildiğiniz gibi anadolu coğrafyası'nda bulunan tüm lise öğrencilerinin genelinin başına gelen hadiseler bütünü bu arkadaşların başına sırayla geliyor. kara bulutların hepsi burada anlayacağınız. bıçaklananlar, silahla vurulanlar, kaçırılanlar, tecavüze uğrayanlar, intihar girişiminde bulunanlar, aşkına zarar gelmesin diye kendini feda eden yiğit ve "yiğide"ler vs. vs. vs... nişanlanıp ayrılanlarından tutun da bir kuyunun içine hapsedilen küçük bir kızın gizemine kadar her şey var.

velhasılı kelam bu bela mıknatısları geçen sezon tatile; delirip hastaneye yatan sınıf arkadaşlarının kendilerini rehin almasıyla girmişti. ne gariptir ki bu rehin alma vakası öss günü gerçekleşti. doğal olarak sınava giremeyen süper bela manyağı arkadaşlar öss'ye giremediler. ortaya çıkan bu acı durum nedeniyle bir daha sınava hazırlanma gerçeğiyle karşı karşıya kaldılar. fakir olan öğrencilerimizin bu bir yılda sınava hazırlanamayacağını öngören süper öğretmen kemal dayı, bulduğu çözümle beni dumur etti. evet en başta da belirttiğimiz gibi bunların alayını devamsızlıktan sınıfta bırakmak tek ve yegane çözümdü.

işte yeni sezon bu garip "fark var" senaryosuyla devam edecekmiş. güldürdünüz lan beni yaratıcı senaristler Allah da sizi güldürsün...
devamını gör...
biz de lise okuduk başımıza bir olay gelmedi, bu kadar mı talihsiz olur bu öğrenciler dediğim dizi. gerçeklikten uzak olduğunu da söylemekte yarar var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar