arkadaşa seni seviyorum demek

#özgürler 

eğer söylediğiniz arkadaşınız kız ise farklı anlamlar çıkarabilir. genelde böyle bir şey olmaz çünkü gerçek olmadığını bilir. ama çevresi büyük bir zevkle farklı anlamlar çıkaracaktır. bu duygusuz ve ruhsuz toplum sevmek kelimesini sadece çıkma tekliflerinde duyduğu için kulaklarına garip geliyor. oysaki arkadaşını da sevebilirsin. bu zihniyet yüzünden bu toplumdan tiksiniyorum.

edit: belki de meraklı ve leş toplum demeliydim.

(bkz: oh biraz da buramı eksile)

edit: dikkat çekmek istediğim konu kızın farklı anlamlar çıkarması değil. toplumun kıza olan etkisi. kız gülüp geçse bile toplum buna izin vermiyor.
devamını gör...
ben diyorum dedim de ama sonuç hep facia. aynı cinse diyince sorun yok ama öteki türlüsü sorun oluyor. zaten kız erkek arkadaşlığına da inanmıyorum artık. olmuyor, bi taraf illaki bir şey hissediyor maalesef. henüz bunu kaldıracak ne toplum ne de kişi zihniyetine sahibiz. mesafe iyidir, koruyun.
devamını gör...
rasulullah* buyurdular ki:

"biriniz kardeşini Allah için seviyorsa, ona sevdiğini söylesin." *

resulullah*, burada bir kimseye karşı Allah için sevgi duyduğumuz takdirde bunu kendisine söylememizi tavsiye eder. bu sayede karşılıklı olarak sevginin artacağını, o sebeple resulullah'ın bu tavsiyede bulunduğunu anlamamak elde değil.

o ne güzel bir örnek ve yol göstericidir!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar