arkadaşlık


--- alıntı ---

eski türklerde askerler savaşırken arkadan gelecek herhangi bir saldırıyı
kontrol edebilmek için sırtlarını bir ağaca , kaya veya taşa
vererek ok atarlarmış. atalarımız genelde bozkır hayatı yaşadıkları için bu sırta dayanan nesne genelde bir taş veya kaya olurmuş ,yıllar sonra bu
sırt dayanan taşın ismi
arka-taş dan arkadaş şeklinde dilimize yerleşmiş.

--- alıntı ---

güvenebileceğimiz bizi arkadan vurmayacak olan samimiyetine
güvendiğimiz kişilere arkadaş,yaptigimiz bu yürekli eyleme de arkadaşlık diyoruz.

*


devamını gör...
arkadaşlık bir refleks gibidir, fazla uğraşmadan iyi anlaştığınız, gördükçe selamlaştığınız birisine "arkadaş" diyebilirsiniz, kimse de garipsemez, yadırgamaz. fakat dostluk, emek ister, çaba ister, ilgi ister, sevgi ister. birine bir kez dostum dediniz mi, derdini dert bilmeniz, hüznüne üzülmeniz, sevincinde belki ondan fazla sevinmeniz gerekir. işte bu yüzden arkadaşlıkların bitmesi ne kadar zorsa dostluğun tükenmesi o kadar kolaydır. çünkü arkadaşlık, bir iki merhabadan, ara sıra hava cıva sohbetlerinden fazla bir şey istemez; ancak dostluk fedakarlık ister.
devamını gör...

league of legends oynarken ; sırf takım arkadaşınızın canı az diye , kendinizi caitlyn in ultisinin önüne atmaktır bazen.

bunu yaptıktan sonra dünyanın öbür tarafında bilgisayar başında boxer ıyla oyun oynayan 14 yaşındaki bir çocukla aranızda geçiçi bir dayanışma,sevgi,hoşgörü bağı kurulur.
devamını gör...
“arkadaşlık, dünyada tanımlanması en zor şeydir. o, okulda öğrenebilecek bir şey değildir. arkadaşlığın manasını bilmiyorsan, herhangi bir şey öğrenebildiğin söylenemez.”
muhammet ali
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar