armageddon

kötünün/iyinin üzerinden inşa edenlerin varlıklarını/ gidişatlarını sorgulamaları bağlamında derinden ilgilenilmesi gereken alan!
devamını gör...
dünyadaki tüm tek tanrılı din inananlarının beklediği savaştır ve her din kendisinin galip çıkacağına inanmaktadır bu yüzden dinler arası diyalog hareketleri, ya savaşın vukuu bulacağı zamanı geciktirecektir ya da ilk saldırıyı yapacak olan tarafa avantaj sağlayacaktır (bkz: su uyur düşman uyumaz). her dinin koyu inananı olduğu için de bir gün meydana geleceği mutlak gibidir. özellikle kendi dinlerinde koyu bir bağlılık olanlar bu savaşı istemektedir.

yahudiler tarihte hiç olmadığı kadar saldırgan bir üslupla boy göstermektedir, katolikler sinsi bir bekleyiş içerisinde ve evanjelist'ler de kutsal kitap'ta "israiloğulları" bu savaştan galip çıkacağı belirtildiği için yahudilerin yanında yer alamaktadır.

müslümanlar ise birbirlerini ötekileştirmek'te olduğu için bir türlü birlik olamamaktadır, halbuki Allah'ın sözü değişmeden 1400 yıldır ellerindedir!
devamını gör...
yeni ahit’in vahiy (revelation) kitabına göre, iyilikle kötülük arasında vuku bulacak olan son ve nihai savaşın yeri; bu savaşa verilen ad. armageddon savaşı, yüce tanrının büyük gününde “bütün dünya ve yerâ­yüzü krallarının” katılacağı bir savaş olacaktır.
devamını gör...
11.
başrol'ünü bruce willis'in oynadığı sıra dışı film'dir.

dünya 'ya doğru hızla ilerleyen dev gök taşı imha edilmek zorundadır.ve eski kurtlar bir araya gelir devlet tarafından görevlendirilir.uzak mekik'i ile gök taşı'na gönderilen bu ekip'in arasında bruce willis'in kızına aşık genç uzman çocuk da bulunur.fakat bir sorun vardır.gök taş'ının bomba ile patlatılmalıdır.bunu içinde ekip ten bir kişinin kalması gerekir.ve küçük çöp ü kızına aşık olan genç çeker fakat bruce willis geç çocuğ u iterek dünya ya dönmek üzere bekleyen mekik'e gönderir.ve mekik havalanır.ardından bruce willis fünyeyi çeker ve gök taş'ı patlar.
devamını gör...
protestan fundamentalizmine göre, hz. isa'nın gelmesi için bu üçüncü milenyum başında mutlaka bu nihai savaşın, armageddon savaşı'nın çıkması lazımdır.
devamını gör...
adım adım geliyor. ben harbi pek uzak olmadığını düşünüyorum. (allahualem elbet) bildiğim kadarı ile üç semavi kaynaklı dinde de var bu savaş. yarın bir gün koparsa; artık ne diyalog, ne abd, ne nato ne de akp kurtaramaz sizi. islam sancağının altı kurtarır.

devamını gör...
dini kaynaklarda dünya'nın sonu geldiğinde
yapılacağı kehanet edilen büyük kıyamet
savaşının adıdır.tabi hristiyan kaynaklarda geciyor.
devamını gör...
--- alıntı ---
“Altıncı melek tasını büyük Fırat Irmağı'na boşalttı. Gündoğusundan gelen kralların yolu açılsın diye ırmağın suları kurudu. Bundan sonra ejderhanın ağzından, canavarın ağzından ve sahte peygamberin ağzından kurbağaya benzer üç kötü ruhun çıktığını gördüm. Bunlar doğaüstü belirtiler gerçekleştiren cinlerin ruhlarıdır. Her Şeye Gücü Yeten Tanrı'nın büyük gününde olacak savaş için bütün dünyanın krallarını toplamaya gidiyorlar. …… :Üç kötü ruh, kralları İbranice Armagedon denilen yere topladılar. Yedinci melek tasını havaya boşalttı. Tapınaktaki tahttan yükselen gür bir ses, “Tamam!” dedi. O anda şimşekler çaktı, uğultular, gök gürlemeleri işitildi. Öyle büyük bir deprem oldu ki, yeryüzünde insan oldu olalı bu kadar büyük bir deprem olmamıştı. Büyük kent üçe bölündü. Ulusların kentleri yerle bir oldu. Tanrı büyük Babil'i anımsadı, ona ateşli gazabının şarabını içeren kâseyi verdi. Bütün adalar ortadan kalktı, dağlar yok oldu. İnsanların üzerine gökten tanesi yaklaşık bir talant ağırlığında iri dolu yağdı.[1]( Dolu belası öyle korkunçtu ki, insanlar bu yüzden Tanrı'ya küfrettiler.” [2](Vahiy 16 : 12-21)

--- alıntı ---
devamını gör...
kıyamet öncesi çıkacağı söylenen dini savaş. üç semavi dinde de farklı isimler altında vardır. aslında dinde yoktur da öyle söylerler. işte mesih, mehdi bilmem ne.

koca koca adamlar çıkmış birtakım gizli güçlerin bu savaşa hazırlandığını söylüyor.

ahmedinejat da bu yıl mehdi gelecek demiş zaten. haydi bakalım, buyurun cenaze namazına.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar