cold mountain filminde geçen bir replik.

“artık seni düşünmemeyi başardığım günler oluyor. çiftliğin ihtiyaçları kalbimin acısının önüne geçebiliyor. yılın bu zamanı her yerde çok fazla hayat var. her yerde seni buluyorum. sanki hala eve, bana doğru yürüyormuşsun gibi.”
devamını gör...
güzellik üzerine düşünenler , eğer güzelliğin cevheri , kendine özgü güzellik formunda ve uygun şekilde bulunmazsa o cevher ölür diyor. güzellik , dışsal yönden gerçekleştiği zaman kendine uygun formu kazanır.
mesela, birine karşı güzel duygular besliyorsak onun için özel kelimeler seçeriz, kucaklaşırız, öperiz .bunları yapamıyorsak onun için bir şeyler karalarız, olmadı bakakalırız, donakalırız. kızarırız, kekeleriz. hepsi içimizdeki o güzelliğin görünme çabasıdır.
ancak bu güzellik ortaya çıkmaktan mahrumsa yavaş yavaş zayıflıyor , bir deri bir kemik kalıyor , günler geçiyor da ağzına bir lokma almıyor , sonra ölüyor. falan..

neyse işte bu da o son çırpınışların tanımı.
devamını gör...
unutmanın adımlarından biri. sanırım öyle olmalı. ya da üzerine küller dökülüyor olabilir. bir rüzgar eski haline belki de daha harlanmış haline döndürebilir. unutmak nedir ki gördüklerini unut yaşadıklarını unut ya duygularını? geldi geçti diyebilmek ne kadar kolay ne kadarı gerçekçi bilmeyeceğiz sanırım hiç.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar