şimdilik taslak halinde olan ve istişare edilen güncelleme durumudur.
150 barajının 90’a çekilmesi, ayda 90 tanım girenin sınırsız mesajlaşması, oy vermeyenlerin oylanmasının zorlaşması gündemdeki hususlardan.
devamını gör...
tanim kismina sevindim cunku durbun icin tanim olsun tastan olsun denilebiliyordu ..
mesaj kismina sevindim cunku hic bitmemesi gereken yerde bag kopuyordu isin yoksa moda mesaj ay x yazara soyler misiniz mesaj hakkim bitti falan. **
oy vermeyenlerin oylarini gormemesine ise cok cok cok sevindim. ohhh olsun onlara.

t: tanim sayisi mesajlasma ve oylanma hususundaki olumlu olacagi dusunulen degisiklikler. ay hadi insallah ya rabbim.
devamını gör...
“görüntülü arama ne zaman gelecek?” diye soran ergenlerin olmaması sevindirici.
şu bildirim butonuna da bi el atsanız başkanım!?
lüzumsuzsa söndür kampanyası başlatacağım yakında.
devamını gör...
tanımlara görüntülenme sayısı eklenebilir. ancak ip takibi yapılmazsa görüntüleme sayısı fazla olsun diye sözlüğü yoracak ergenler de çıkabilir.
yazılan konuların altına tanım girilmeyince "yazdım ama kime diyorum, kendi kendime konuştum sanırım" durumu oluşmaz böylece.
devamını gör...
o bildirimin de bi şey edilmesi gereken güncelleme. şimdi tanımım +oy aldı ama kim tarafından? bunu direkt bildirimde görmek istiyorum ben.

resim yükleme hususu önemli tabi ama anlayışla karşılıyorum bu durumu. server'da yer vardı da siz mi bu özelliği getirmediniz canım?
devamını gör...
msj sınırı oldugunu ilk defa duydugum uygulamalar bütünü
ama 90 tanımdan sonra oylayanları görmek iyi olur görüsündeyim.
devamını gör...
150 ve 300 makul bir oran bence . günlük 5 ve 10 tanıma denk geliyor. o 5 tanım tamamen boş olmamalı ama zaten kimseden tez ya da bilimsel makale yazması beklenmiyor. 5 tanım giriversinler bi zahmet.
ayda 90 tanım sınırsız mesaj hakkı ; 70 online ın olduğu bir sözlükte sade belli başlı 3-5 kişinin tanımları ile sol frame ağır aksak dönüyorsa burda bir terslik var demektir. insanlar ya burayı bir chat odası ve posta kutusu gibi kullanıyor ya da sadece okuma salonu olarak kullanıyor demektir . elbette birileriyle tanışılacak konuşulacak ama bunu sağlayan ortama da azıcık katkısı olmalı insanın. aynı şey biz okuyoz yaaa cılar için de geçerli herkes bildiği duyduğu bir şeyi yazacak , bir şeyler hakkında fikir beyan edecek yorum yapacak ki bu çark dönsün. yoksa hep aynı şeyler yazılır durur.

mesaj hakkı ile ilgili olarak haftalık ve aylık tanım sayısında ilk 10 da bulunan ben bile son 24 saat içinde yeterli tanım girmediğiniz için mesaj hakkınız bitmiştir gibi bir yazıyla karşılaşıyorsam burda da bir terslik var. sınırsız mesaj hakkı olmasın ama tanım sayısı belirlenirken 3 günlük veya bir haftalık sayıya bakılabilir. yoksa 1 gün sözlüğe giriş yapılmadığı için mesajlaşma engellenmesin.

oy vermeyenlerin oylanmasını zorlanması ; yine sözlükte yazanlar belli olduğu gibi oylama yapanlar da belli küçük bir azınlık maalesef . oylama yapmayanlar da tanım yazmayanlar da diğerleri ile aynı haklardan yararlanamasınlar ki verilen emeğin ve katkının bir anlamı olsun.

ekleme : az önce bir arkadaşla konuşurken bir şey aklıma geldi onu da ekleyelim .
aktif olarak uygulanmasa da dünya sözlük anayasasında yazarlar başlığında şöyle bir madde var :
'' 30 günlük periyotta 60 tanım girmeyen yazarlarımız "aktif yazar statüsü"nden mahrum kalırlar ''
devamını gör...
"150 barajının 90’a çekilmesi, ayda 90 tanım girenin sınırsız mesajlaşması, oy vermeyenlerin oylanmasının zorlaşması "
gündemdeki bu hususlardan tek desteklediğim şey oy vermeyenlerin oylanmasının zorlaşması... onu da antidemokratik bulurum ama neticesi itibariyle faydalı gördüğüm için itiraz etmem. diğer konular ise sözlüğe yazmaya değil dm'den yazılmaya yönelik olduğu için benim için anlamı olmayan çalışmalar olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar