artvin

rivayet odur ki, otuz iki * katlı bir apartman gibiymiş. şehir dağa doğru kurulmuş ve tek bir yol varmış. bu yoldan döne döne çıkılırmış bu şehre.
bir de insanları iki kez ağlatırmış. ilki şehre giderken, ikincisi şehirden ayrılırken.
devamını gör...
artvin'de karagöl adında bir yer vardır. oraya muhakkak gidilmelidir. eskiden tinki vinki dipsi la la po diye çocuklar için bir program vardı. o programdaki yeşillikleri aynen orada bulabilirsiniz. insan gidince ''ben nereye geldim'' diyor.
devamını gör...
artvin'in eski adı livane'dir. (bkz: zülfü livaneli)

çok engebeli bir arazi yapısına sahiptir şoförleri bu yüzden oldukça iddialıdır. şehirde trafik lambalarının olmamasının temel sebebi bu olabilir. tabi güzellikleri insanı mesteder. eline ilk defa fotograf makinası alan biri bile artvinden bir kartpostal çıkarabilir.
devamını gör...
artvin kişi başına kamu harcamasında türkiye'nin lideri. devlet geçen yıl her artvinli' ye 1710 lira yatırım yaptı. ekonomik verileri türkiye ortalamasının biraz üzerinde olan artvin'de işsizlik oranı da çok düşük. kentin tek problemi pahalı olması gibi görünüyor.
devamını gör...
kadir topbaş, faruk çelik * zülfü livaneli,kazım koyuncu... bazı tanınmış isimleri.
okuma yazma oranı en yüksek ilimiz. bazılarının deyimiyle komünistlerin memleketi, en muhafazakar ilçesi yusufelidir.
yeşiline doyum olmaz,düz arazi bulunmaz,insanlarının sıcakkanlılığı başka yerde bulunmaz. gidin gezin ve görün. ama aman dikkat edin bir uçurumu mesken eylemeyin.
devamını gör...
bir yazar grubuyla gittiğimiz gezinin ikinci durağı. tabii polis aracının da size eşlik etmek durumunda kalması biraz fikrinizi değiştirebilir bu şehirle ilgili ama gidilip görülmesi gereken yerlerden.
devamını gör...
karadenizin en güzel şehirlerinden bir tanesidir. o kadar yeşildir ki başka bir şehire gittiğinizde alıştığınız o yeşili görmediğinizde afallarsınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar