arwen

aragorn'un eşi, elladan ve elrohir'in kız kardeşi, celebrian ve elrondun kızı. daha sonra aragorn ile evlendikten sonra insanlardan sayılacaktı. isminin anlamı "soylu evlenmemiş kız"dır. diğer isimleri ise "akşam yıldızı, undomiel"dir.

alınan bilgiler böyle.

bi elizabeth'le eleanor eksik kalmış.
devamını gör...
aragorn'un ölümünden sonrası kitapta şöyle anlatılır.

fakat arwen ev'den ayrıldı; gözlerindeki ışık sönmüştü ve halkına yıldızsız bir gecede çöken bir akşam gibi soğumuş be grileşmiş görünüyordu. sonra eldarion'a, kızlarına ve sevdiği herkese veda ederek, minas tirith şehrinden aydıldı, lorien ülkesine gitti ve kış gelinceye kadar solan ağaçların altında tek başına yaşadı. galadriel göçüp gitmişti, celeborn da yoktu, ülke sessizdi.

"orada, sonunda mallorn yaprakları dökülürken ve henüz bahar gelmeden dinlenmek için cerin amroth'a uzandı; ve orada durur yeşil kabri, dünya değişinceye ve yaşamının tüm günleri ondan sonra gelen insanlar tarafından tamamen unutuluncaya kadar. ve deniz'in doğusunda artık elanor ve niphredil hiç çiçek açmaz."

"bu öykü güney'den bize geldiği kadarıyla burada bitmiştir; akşamyıldızı'nın solmasından sonra artık bu kitapta eski günler hakkında bir şey söylenmez."
devamını gör...
kendisi tam olarak şudur:

bu güzel varlık için aragorn ile düello yapabilir legolas'ın oklarını yaysız atabilirim. hatta saruman ile gandalf arasında arabulucu olmayı bile deneyebilirim. yeter ki orta dünyada huzur hakim olsun.

yeter ki sen sev beniii, yeter kii inan banaa..

edit: logolas ne ya? visnelekesi'nin uyarısı ile logolas, legolas olarak değiştirildi.
devamını gör...
adı aslında arwen undã³miel diye geçer.

elfler arasında lorien e en çok benzeyen kadın olduğu iddia edilir. güzelliğini ifade etmede liv tyler çok yetersiz kalmaktadır. filmdeki kadar bilge bir karakter değildir. elf de olsa kadın sonuçta.
devamını gör...
nevra isimli bir arkadaşımın bir süre kullandığı takma ad. sonradan farketmiş ki kullandığı nick isminin tersten okunuşuymuş. tevafuk mu olmuş, tesadüf mü olmuş ne.

not: bu arkadaşımın babası şu an bir hastanede, hayatının son anlarını yaşıyor olabilir. tüm ailesi başında.. dua edelim..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar