asabi insanların aslında daha kırılgan olduğu gerçeği

asabi insanların sertliklerindendir kırılganlıkları. ki bana şŸu sözü de hatırlatır;

fazla sert olma kırılırsın, fazla yumuşŸak olma çekilirsin.( son bölümü salladım)
devamını gör...
ne yani şaşırdın mı? diye sorulası gerçek. asabiyetin çoğu zaman kişinin hassasiyetinden kaynaklandığı bilimsel bir gerçektir.
devamını gör...
kesinlikle doğrudur. şahsen en sevmediğim insan tipidir. madem bu kadar hassassın, bebişsin, sen de etrafındakileri asabiyetinle germeyeceksin. böyle birini tanıyorum, iğnenin ucu kadar mesele için deli gibi çemkirir, espriyle karışık ne fenasın desen küser. başına vurup bayıltasım geliyor bazen, somut olarak da kırılsın diye.
devamını gör...
asabiyet aşırı kırılganlıktan da ileri gelmektedir. insan kaldıramadığı, haketmediği ve hassasiyet gösterdiği durumlarda hırçınlaşır, saldırgan olur, set çeker,kendime baktığımda bu entrynin çok doğru bir tespit olduğunu düşündüm.
devamını gör...
isabetli bir tespittir. aşırı hassas ve kırılgan insanların önemli bir bölümü bu özelliklerini sert ve asabã® bir dış görünüm altında saklamaya çalışır. bir nevi uzay gemisini koruyan enerji kalkanı falan gibi.* yani "insanların bana fazla yaklaşmalarına izin vermezsem, beni kırmaları da mümkün olamaz" gibi.
devamını gör...
bugün metalik woksvogen arabanın sahibine ettiğim küfürden sonra benimde aklıma gelen olay. başkası olsa sadece sürücüye küfür ederdi oysa ben ana avrat ettim.
devamını gör...
mantıklı. sırf o eti puf gibi kalpleri kırılmasın diye taş kaplarlar.
devamını gör...
hem dili hem kalbi sertse demek... dili eğilip bükülmeden söylenebiliiyorsa, kalbi de eğilip bükülemediğinden kırılıyordur.
devamını gör...
madem böyle bir gerçek var etrafındakileri kırıp dökmemeye dikkat etmeleri gerekir. hem asabi hem kırılgan olmak bir yerde bencilcedir.
devamını gör...
elmas son derece sert bir madendir.
ancak bu kadar sert olması ona bazı konularda dezavantaj oluşturur.
uygun noktadan elmasa sert bir darbe vurursanız elmas tuzla buz olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar