aseton

üniversitede vize ve final dönemi koca koca adamların yanlarında utana sıkıla getirdikleri çözücülüğü yüksek kimyasal. amfi sıralarına daha önceden döşenmiş kopyaları bu madde sayesinde itinayla temizler, yerine kendi kopyalarını asetat kalemiyle yazarlardı. bazen de kızlara sorarlardı yanında aseton var mı? diye. hayır cevabı alınca da sanki kağıt mendil sormuş gibi, aa inanmıyorum nasıl olmaz?!, bir bayanın çantasında bulundurması gereken üç şeyden... türü nutuklara başlarlardı.
devamını gör...
oje çıkarmak için bayanların sıklıkla kullandığıdır. hele ki bu hanım namaz kılıyorsa daha da bir sık kullanır. namaz kılıyorsa neden sürüyor ki? diye sormayın, o da cevabını bilmiyor. *
devamını gör...
cok eskiden çileklisini aldiğım ama ne niyetle aldığımı şimdi hatırlayamadığım kimyasal madde. yıllarca boş boş rafta durdu. bir gün bu da neymiş diyerek aldım açtım, kokladim.allahım nasil güzel bir koku.çektikçe daha bir güzel geldi.daha sonra o çilekli asetonu hiçbir yerde bulamadım.iyi ki bulamadım.çilekli aseton bağımlısı olan ilk insan olacaktım yüksek ihtimalle.
devamını gör...
farklı bir bakış açısı olarak dimetil keton dur. kendisi keton sınıfının ilk üyesidir. "aset" taşımasına rağmen 3 c' u olmasınıda ayrı saçma bulduğum organik bileşik.
devamını gör...
aseton bir karbonil grubuna bağlı iki metil grubundan
oluşan simetrik bir moleküldür. polaritesi yüksek olduğu
için birçok organik yapıyı çözebilir. ucuz bir madde
olması ve yüksek çözücü niteliği nedeniyle kirlenen cam
malzemeleri temizlemede birebirdir.

aynı zamanda bir müzik grubunun adını oluşturmaktadır.

not: sigaranın içinde de bulunuyormuş.
devamını gör...
yapıştırıcıyı ciltten söken kimyasal madde.

evde kuvvetli bir yapıştırıcı vardı. benim küçük kızı * sağ el parmaklarının hepsi birbirine yapışmış şekilde buldum. Ayrıca yapıştırıcı yüzünün değişik yerlerinde de mevcuttu. Sağ gözündeki kirpikler de dahil. Bebe yağı * ile gözünü ve yüzünü temizledim. elini aseton ile kurtardım çok şükür. tavsiye ederim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar