gavs hazretleridir. menzil'de dün akşam yapılan sohbette, gavs hazretleri konuya " yoksulluk ve açlık sınırı" ile başlamış, kendisine bağlı "iş veren" müritlerine, ellerinin altındakilere haklarını vermesi hususunda dinin emirlerini hatırlatmıştır. her hafta faiz, işçi hakkı, sömürü, tekelcilik, torpil, rüşvet, hileli üretim, katkı maddeli gıdalar, arıtmasız ve filtresiz üretim gibi konuların dile getirildiği sohbetleri canlı izleyemenler internetteki menzil şeyhinin sohbetleri sitesinden izleyebilir.

ek: bağzı arhadaşlar internetteki menzil şeyhi sohbetleri ile çoşmuş herhal.

gardaşım... cemaattan para, yardım, bahçesinde çalışacak adam isteniyorsa niye " iş verenler işçisinin hakkını ödesin" demeye cemaatinden başlanmasın? mürit, şeyhinin elinde bir ölü gibidir. ortaya attığın hakaretin temsilcisi olmak istemiyorsan bilmediğin bir şeyi savunma, savunacaksan da git öğren, öyle gel.
devamını gör...
lafın tamamı aptala söylenir derler. ben hiç bir hocanın haramdan helalden bahsettikten sonra hususen işçilerinize hakkını verin haa dediğini duymadım. yani bir insan aptal değilse anlar herhalde. aklı olmayanlar da dinen mükellef değil zaten.
devamını gör...
eğer bunu yapmışsa helal olsun sağolsun var olsun. zaten kanaat önderi denen insanların devleti yeri geldiğinde halkın menfaatleri hususunda uyarması gerekir. halkı devlet için değil.

hasılı kelam; yapması gerekeni yapmış şeyhtir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar