asgari ücret

son açıklanan miktarı 31 lira olan ücrettir.
halkımız sevince boğulmuş sevinç çığlıkları atmaktadır.her yeri bayram yerine çevirmişler hükümeti alkışlamaktadır. en böyük hökümet bizim hökümet deyu slogan atmaktalar.
muhalefet bile bu zam karşısında küçük dilini yutmuş hükümete diyecek bir şey bulamamışlar. ananızın zamını da alın gidin diyeni vuruyorlarmış. acans manadolu bildirdi.
http://www.hurriyet.com.tr/...
devamını gör...
insanları 'geçim' ile imtihan etmek için verilen ücret miktarı.

bu parayı verenler aslında insanlara şunu demektir: al bakalım. bir aylık ücretin burada. bununla nasıl geçineceksin? görelim bakalım.

bir ayı bu ücretle geçiren adam ise, bir süre sonra, yavaş yavaş dünya metaından el etek çektiği için velileşir. tensel kaygılardan kurtulur. erer. ondan sonrası ise, malum, sırlar dünyası, beşinci boyut gibi programların konusu olur.
devamını gör...
asgari ücret konusu açılınca işverenlere ve hükümetlere hücum edilir. bu ikisinin işbirliği edip işçiyi sömürdükleri düşünülür. ilk bakışta bu düşünce doğru gibi gelir ama vulgardır objektif değildir. sendikaların iyi propagada yapmasıyla gerçek ekonomi bilgisi bulunmayan ortalama insan kulaktan dolma buna şartlanmıştır. oysa bu ikisi aysbergin görünen yüzüdür. asgari ücreti düşük bulunanlar acaba şunları bilir mi? türkiye'nin nufus artış hızı kaçtır? bu artış hızı ile bırakın gelişmiş ülke kalkınmış ülke örneği var mıdır? birleşmiş milletler teşkilanın her yıl hazırladığı insani gelişmişlik endeksinde türk insanı kaçıncı sıradadır? bunların cevalarını bulup alt alta koyarsanız yürürlükteki asgari ücretin yüksek olduğunu göreceksiniz. demogojiyle gerçekleri öğrenemezsiniz.
devamını gör...
nüfus artışıyla ne alaka olan ücret, o çok hızlı artan nüfüsun içinde dünyanın en zengini sıralamasına giren adamlar var.zengine ne peşkeşler var..
tanım: tc a.ş için asgari önceliği olan insanların ücreti. çoban ile profesörün oyu bir olur mu bilmem ama asgari ücretliyle sermaye patronunun oyu elbette bir değil.hiç olabilir mi öyle bir şey.
devamını gör...
yasal olmasının adil olmasına imkan vermediği bilinen haksız uygulamadır. yasada yer alması meşruluğuna zemin hazırlıyorsa, nazilerin yasalarına göre yahudi katliamı yasaldı.diğer bir örnek; rus yasalarına göre de meşru yönetici müslüman kardeşlerimizi katletti.

insanları yasalarla aç bırakmışsınız veya yasalarla öldürmüşsünüz.farkı yoktur.adil olmayan yasalar sadece adaletsizlik oluşturur.
devamını gör...
dünya ölçeğinde farklı ülkelerde farklı rakamlarda belirlenen ücretlerdir. örneğin avrupa ülkelerinde yaklaşık 2.000 euro iken, ülkemizde brüt 729 tl, çin'de yaklaşık 100 tl gibi rakamlara tekabül eder.

işverenler çalıştırdıkları işçiler vasıtasıyla ürettikleri ürünleri aynı koşullarda dünya pazarlarına sunarlar. asgari ücreti fazla belirleyen ülkelerin maliyetlere yük binmesinden dolayı ürün fiyatları yüksek olduğundan rekabet güçleri azalır, zayiflar ve bir süre sonra üretim yapamaz hale gelir. iki ucu pis değnek gibidir.
devamını gör...
1 temmuz 2010 tarihi itibariyle yeniden zamlanacak olan ücrettir.

buna göre, halen 16 yaşından büyük bekar bir işçi için brüt 729,00 tl, net 576,57 lira olan asgari ücret, yüzde 4,3'lük zamla brüt 760,50 tl, net 599,12 ltl ye yükselecek. vatana millete hayırlı olsun!

http://muhasebeturk.org/sgk...


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar