asics

ucuz ve 'kalitesiz olmayan' mallar üreten markadır. amatör atletler genelde bu markanın ürünlerini tercih ederler. çok fazla bilinmeyen ya da yaygın olmayan bir markadır..
devamını gör...
ortopedistler tarafından asics jel olan ayakkabıları tavsiye edilen marka. lakin biraz pahalı. ama osteoartritiniz vs varsa paraya kıyacaksınız sağlıklı ve işlevsel bir dizin fiyatını hiçbir şey karşılayamaz.
devamını gör...
japon spor ayakkabı ve giysi markası.

--- alıntı ---

kihachiro onitsuka, ikinci dünya savaşı’nın ardından bir ticaret şirketinde maaşlı bir çalışanken, kendi şirketini kurmaya karar verdi ve okullar için ayakkabılar üretmeye başladı. eylül 1949’da 300.000 kişinin yaşadığı bir şehirde 4 çalışan ile birlikte onitsuka şirketi’ni kurdu. juvenal'in “anima sana in corpore sano” yani “sağlam bir bedende sağlam bir zihin” sözü onitsuka’nın stratejisini belirledi ve spor ile sağlıklı nesiller yetiştirebilmek adına iyi bir spor ayakkabısı yaratması için motive edici bir güç oldu.

ilk spor ayakkabısı, onitsuka tarafından bir basketbol ayakkabısı olarak üretildi. ayakkabının üzerindeki amblem olarak kullanılan kaplanın yüzündeki çizgiler, daha sonra onıtsuka tıger markasının oluşması için ilham kaynağı ve temeli oldu. bu basketbol ayakkabıları, kaplan çizgilerinin basılı olduğu ayakkabıların popüler bir ürünü olarak çıkarıldı.

1952’de ise japonya’da voleybol ve tenis için tıger ayakkabılar piyasaya sürüldü. ardından koşu ayakkabısı, dans ayakkabısı ve kayak ayakkabısı gibi çeşitler ile üretime devam edildi.

onitsuka şirketi, tigers olarak bilinirlik kazandı ve ilk on yıl boyunca tüm kataloglarda ve kutularda tiger ismi kullanılıyordu. 1965’te onitsuka ve onıtsuka tıger marka logoları birleştirildi.

onitsuka tiger, temmuz 1977’de gto ve jelenk ile marka birlikteliklerini resmileştirerek asıcs’i kurdu. kihachiro onitsuka’nın şirketinin temellerini attığı “anima sana in corpore sano”, bugün markanın ismi oldu. bu ifadenin kısaltmasıyla oluşan asıcs, sağlıklı ve mutlu bir yaşam tarzı yaratmak için; zindeliği arttırmak inancı üzerine kurulmuştur. kurulduğu felsefeye ait olarak her asıcs yeniliği, en iyi ürünü yaratması için amaçlanır.

fiziksel hareketlerin gözlemi ve analizi, asıcs ürünlerinin temelini oluşturur. asıcs, mayıs 1990'da kobe'de spor bilimleri araştırma enstitüsü'nü açtı. bilim adamlarının, sporcuların ve antrenörlerin birlikte çalıştığı bu alan spor ayakkabı ve konfeksiyonu alanında dikkat çekici teknolojik yenilikler yarattı. yüksek hızlı kameralar, yüksek teknolojili ölçüm ekipmanları ve gelişmiş bilgisayar yazılımları ile kobe’de en iyisini üretmek için çalışmalar devam ediyor.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.