aşık olduğunu anlatma yöntemleri

şu dünyada kimse bir romeo and juliet olmayacağını bilir. ama herkes onlar gibi aşkları bekler. kimi bulur, sıkılır; kimi bulur o da hayatını bitirir. kimi geldi gelecek şu hayata bir kere, onda da bulamadan göçüverir. kimisi ise hem bulur, hem bulunur hem de kavuşur. o aşk mıdır değil midir sizin bileceğiniz iş ama benim şimdi anlatacağım bunu nasıl söyleyeceğiniz. çünkü biliyorum ki insanın söylediği her şey bir yerde kendi değerini kazanır.

1) söyleyeceğiniz kişinin ‘o’ olduğundan emin olun. milletin ‘o’ kişisine sulanmayın. zaten herkese bir kişi düşüyor. kendinize de ona da yazık etmeyin.

2) onu tanıyın. kimse kimseye 3 dakikada aşık olmaz. hoşlanabilirsiniz ama aşkı yere indirmenize hiç gerek yok. kimdir, neden hoşlanır, neye kızar, kızınca nasıl olur... en gereksiz ayrıntıları bile öğrenin. ne demiş şair?

3) evlilik teklifi edercesine her yeri pembelere balonlara boğmayın. ilk aşık olan kişi değilsiniz. rahat olun. ‘istemiyorum’ derse de fazla zorlamayın. vardır bir bildiği.

4) evlilik teklifi işi tamamen şahsi tercihlerdir. nabza göre şerbet en iyi taktik orada. erkek iseniz kaleyi içten fethedip hayallerini öğrenin, ona göre davranın. (palyaço kılığına girip evlilik teklifi eden de duydum, şık bir restoran kapatanı da. ikisi de kabul aldı.) kadınsanız küt diye dalabilirsiniz. toplum sürekli ‘evlilik teklifi erkeğin görevidir’ dediği için ona yeterince sürpriz olacaktır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar