aşırı ilgi

#ilişkiler  #özgürler 

zamanı gelince sona erecek ilgidir. hayır karamsar bakmıyorum yalnızca gerçekçiyim. karşınızdaki insanı sıkabilir yahut siz sıkılabilirsiniz olur bir şeyler o aşırı ilgi önce ilgiye sonra ilgisizliğe döner. insan ilişkileri ne tuhaf.
devamını gör...
kimden olduğuna bağlı olarak değişik ruh hallerine sokar. sizin hoşlanmadığınız bir tip olabilir bu can sıkıcı olur. nötr olduğunuz birisidir, istemiyorsunuzdur ama üzmemek için söyleyemiyorsunuzdur ki bu da sizi üzebilir. çok sevdiğinizdir, ver Allah ım ver modunda mutluluktan uçurabilir de.
devamını gör...
iyi bir şeymiş gibi görünen kötü bi şey.

zaten aşırı ilgi demek günün 24 saati bir kişiye yoğunlaşmak demek. bu da bir insanın asla kendi özel alanı olmadığına inanmak ve o özel alana asla saygı göstermemektir. yani aslında aşırı ilgi göstererek " ben boş adamın tekiyim sen de boşsun bomboşsun gel boş boş takılalım" demektir. yani boş bir insanın boş boş gece gündüz saçmalaması mı değerli, yoksa o kişi ile en değerli zamanlarda en değerli şeyleri paylaşmak mı önemli?
devamını gör...
çiçeği çok sularsan boğulur...

ilgi çok güzeldir göstermelik olmadıkça, politik ve stratejik olmadıkça, samimiyetle, sevgiyle, şefkatle gösterildikçe...
devamını gör...
ilginin artması da azalması da karşılıklı muhabbete dayalı olduğundan olsa gerek. zira ilginin azalması sevginin azalması ile eşdeğer değildir. bunun da altını çizmek gerek. ilgi dediğimiz kavram zaman içerisinden zaman yönetimine bağlı olarak şekil alabilir. evet sevgide zamanla artabilir azalabilir. bu da doğru, zamanla azalan ilgi zamanla azalan sevgi demek kesinlikle yanlış bir önermedir.

-o azalan ilgi sırf çok fazla sevdiği için, sevdiğine daha güzel bir hayat bahşedebilmek için harcanan zamanlardan dolayı da olabilir çünkü.
-o azalan ilgi, kavuşmanın verdiği rehavet ile de olabilir. iftar vaktine kadar hasret ile beklenen 1 yudum suyun, ezan sonrasında ki kıymeti buna emsal gösterilebilir. tabii bu örnek, kavuşmanın aşkı zedelediği iddiasını da doğurabilir. bu doğru da olabilir. fakat sevgi ve aşkında farklı meseleler olduğu göze alınırsa yine sevginin azaldığını direkt bir şekilde iddia edemeyiz.

sevgi'nin gıdası şahsımca saygıdan da önce muhabbettir. ki saygı dahi muhabbet sayesinde tohum atar sevgi bahçesine...
devamını gör...
30 yaş altı gençlerde görülür.

yaş kemale yaklaşınca gerçekçilik ortaya çıkmaya başlar.

bu yüzden genç erkeklerin samimiyetle ama safça söyledikleri "sensiz yaşayamam" gibi sözlerine itibar edilmemesi psikologlarca tavsiye edilir.

yaş 31 olduğunda sizsiz öyle bir yaşar ki, hiç var olmamış gibi unutuluverirsiniz.
devamını gör...
aşırı ilgi göstermek karşı tarafta bunun bir nevi görev olduğu algısını oluşturur. ilgiyi keserseniz bir anda çirkefleşebilirler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar