aşk acısı çekenlere verilebilecek tavsiyeler

hastaya reçete yazar gibi bir bir sıralanabilecek tavsiyeler değildir. en iyi ilaç size enkazı unutturabilecek biriyle tanışmaktır , ki bu da biraz tesadüfidir. öyle birini bulabilmek için de gözünüzü dört açmaya gerek yoktur , o en ummadığınız anda gelip çarpar size. * *
devamını gör...
en güzeli, uzun zamandır görüşülmeyen dostlarla görüşmektir.

eğer öyle bir imkan yoksa, evden olabildiğince uzakta olmak da iyidir.

en önemli şey yalnız kalmamaktır.
devamını gör...
dini söylem dışında asla etkili olmayacak çözüm önerileri.

mesela:

"allah'tan başka herkesin terkedebileceğini anlayarak acilen namaza durmak"

bakın bence bu süper.
devamını gör...
çekmeyiniz efendim bırakınız gitsin. *
siz çektikçe o size yük olacaktır. onları geçmişte kalan * güzel anılar olarak hatırlayınız.
küçükken elinizi bıraktıklarında koştuğunuz salıncağı hatırlayın ve şimdi içine sığamıyorsunuz diye üzülmeyin bir gün içine sığacağınız bir salıncak bulabilirsiniz. metin olun...*
devamını gör...
malesef ki çekmeyin efendim bırakın gitsin diyince biri ''hmm bu kadar kolaymış demek. tamam çekmiyorum......'' demekle geçmiyor. ama dua ve irade ile geçer. deneyin bi.
devamını gör...
ne derseniz deyin faydası olmayacak tavsiyelerdir ki en bilineni 'zaman en iyi ilaçtır' dır.bu da kocaman bir yalandır.kendi kendine geçecek bir şeyi konuşarak daha da içinden çıkılmayacak hale getirmektir.benim tavsiyemse hiç konuşmayın unutun gitsin.hayatta hiçbir şey,hiç kimse sizden daha değerli değildir.üzülmesi gereken biri varsa o da muhatabınızdır.
devamını gör...
atlayın arabanıza * doğru emirgan a, oturun sahildeki bir banka * denize doğru haykırın içinizdekileri, ona herşeyi anlatın ve biraz soluklanın, uzunca bir süre hiç konuşmadan o çarşaf gibi suyu seyredin, eğer dilinden anlıyorsanız "o" size gereken herşeyi söyleyecektir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar