aşkı bozan şeyler

resmiyet kazanmaması. hem zahirde hem de manen bozar insanı. bir sürü günah yükü de küçücük omuzlarda... hesap nasıl verilir ne kadar da zor...
cenabı hak kardeşlerimizi muhafaza eylesin.
devamını gör...
tırtılın kelebek olması, nasıl ki tırtılın bozulması anlamına gelmiyorsa, vuslat da aşkın bozulması anlamına gelmez. doğru, ortada ne tırtıl vardır ne de aşk. fakat ne tırtıl bozulmuştur, ne de aşk.

şehveti aşkı bozan önemli bir neden olarak sayabiliriz. daha kapsayıcı bir ifade kullanırsak; bir nedeni olan her aşk, varlığını dayandırdığı neden ortadan kalktığı zaman bozulur. aşkın nedeni göz, kaş, endam ise bunlar zeval bulduğunda veya bunlara bir alternatif bulunduğunda aşk da yok olur. aşkın sırrı nedensizliğindedir. zaten nedenli olan şeye aşk denmez. aşıklık bir tür deliliktir. nasıl ki delinin işlerinde akla uygunluk aranmaz, aynı şekilde aşığın aşkında da akla uygunluk aranmaz. aransa da bulunmaz. zaten bulunmuş olsa, artık aşık sayılmaz.
devamını gör...
aşık olmaya değmeyecek kişiye duyulan aşk. yani şimdi ilahi aşk edebiyatı yapmak istemiyorum ama doğrusu da bu. sevgi ve saygı kalıcı olabilir fakat aşk kusursuzluğa beslenen duygu. aşık olunan kişiye konduramamak da bundan sebep olsa gerek. aşık olunan kişiyi elde ettikten sonra karşınıza çıkan kusurlardan sonra aşkınızın bitmesi de normal. insan kusursuzluğa hayranlık duyar, yaratılış böyle. aşık olmak yerine sevip saygı duyarsanız bana öyle geliyor ki daha isabetli ve uzun süreli olacaktır.
devamını gör...
aşkı bozan belirsizliğin kaybolması ve aşık olduğun varlığa ulaşmandır. çünkü her an aynı coşkuyu yaratabilen ezberlenip tekrar edebilcek kadar komplike olmayan bir şey aşk olamaz. her an yeniden aşık olma durumu şovcu romantiklerin oynamak için kendi kendilerini ikna ettikleri bir oyundur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar