aşkta kaybettim bari yemek yapayım

insanoğlunun hakikatle olan buluşmasının en veciz şekilde dile getirilişi. basit ama bir o kadar derin, iddiasız ama bir o kadar gerçek! hayat aşktan ibaret değildir ve hatta çoğu zaman aşk karın doyurmaz. ama insanın açlığını gidermesi elzem. onsuz yapamaz. dolayısıyla aşkla olmayan ilişkisini mutfağa yönlendirip, olur hale getirecek her insan, uzun vadede kazanmaya mahkumdur. hem bakarsın sırf iyi yemek yapabildiği için ilerleyen zamanlarda aşkta da kazanmaya başlar. hele bir şu yemek işini hallet, aşk olayıyla ilgileneceğiz biz. ama yemek önemli, onu bitir bir an önce.
devamını gör...
hamaratlıktan nasibini almamış, mutfağı sadece master chef izlerken görmüş, elinin ne ayarı ne lezzeti olan hanımefendiler için ilk denemeden sonra "aşta kaybettim bari aşık olayım" şeklinde güncellenecek iç sestir.
devamını gör...
kaybetmek domino taşı gibi bir eylemdir, bugün aşkta kaybeden yarın tarif defterini de kaybedebilir. olamaz mı? olabilir...hem bir çuval inciri berbat etmişken yemek de yapılamayacak depresyon basamakları arşın arşın da tırmanılacaktır. bu böyledir.
devamını gör...
kadınların mutfak söylencesi. iç ses olduğu asılsız ve naif bir rivayettir. çünkü kadınların iç sesleri dış ses olarak sada bulur. iç ses erkeklerin duru ve suskun olan kaosudur. yemek atölyesi olan mutfak tüm hayalkırıklığı ve öfkelerin çekişmesine sahne olduğu yerdir. yemek yapmak tıpkı makyaj yapmak, saç kestirmek gibi melankolik ve depresif kadınların yanaştığı limandır.

edit: iç ses yok. iç ses kromozomca ayrım yapıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar