asla pazardan kıyafet almam diyen insan

belli ki pazarlardan alışveriş yapmayan, insandır bu insanı eleştiren insanlar;

her hafta pazara gider bir çöp bile almadan dönerim, çünkü daha ucuza daha iyisini, aynı paraya çok daha iyisini, az daha pahalısına çok çok iyisini mağazalardan alabilirsiniz.

pazar deyip geçmeyin, pazardan alıp da kar yapayım derken daha çok zarar da edebilirsiniz, zira pazarlar gerçekten pahalıdır, belli kar oranı yoktur, ürünün gelişi kaça, markası ne belli değildir, kafadan 3lira 5 lira olabilir,

aynı elbisenin, aynı pantolonun, eteğin daha ucuzunu ve daha iyisini lcw de, cotonda bulabiliyorken nedir bu halk edebiyatı.

devamını gör...
"pazarda 'ihraç fazlası' ve !!!kaliteli!!! ürünler satılırken alırdım ama şimdi merdiven altı dandik atölyelerde üretilmiş yamuk dikişli işporta ürünü taklidimsi şeyler satılıyorken almam" diyorsa, haklı olabilecek insandır.
devamını gör...
kıyafetimizi biz 'seçtiğimiz' ya da 'seçmeye zorlandığımız' için, diğer insanlardan çok da farklı olmayandır. oluşturmak yok... olsa bile modayla mahdut.
*
devamını gör...
lc waikiki ve de facto nun hatta cotton un pazar fiyatlarıyla aşağı yukarı aynı olması ve kredi kartına taksit seçeneğinden ötürü, alış verişini pazardan yapmayan insandır. birde pazardaki kıyafet reyonunda bayan tezgahtar ve deneme kabini bulundursalar, belki daha iyi olur.
devamını gör...
şahsıma seslenilmiştir bu başlıkla.
pazarı küçümsediğimden değil,küçüklük bakkala mahsustur,ama her erkek gibi nefret ederim pazarda alışveriş yapmaktan.
devamını gör...
benim o. Allah düşürmesin. illaki her ay veya yıl elbise almak zorunda değilim. ve fakat almış iken en iyisini almayı da hep isterim ve dahi alırım. tercih ettiğim bir marka yerine bir terziye kıyafet diktirmek her daim öncelikli tercihimdir. hatta ayakkabılarım eskidin onu dahi kunduracıda diktireceğim.

adi mal almayı bir türlü sevemedim. bunun yokluk veya varlıkla alakası yok. yani gardrobunda 50 çeşit elbise olacağına üç tane adam gibi kaliteli elbise olsun bana yeter.

yeri gelmişken, elbisenin lekeli veya eski olması beni etkilemez. sadece namaz kılmaya mani olmasın veya başkalarını bana güldürecek derecede absürt olmasın yeter.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar