aslında çok dandik bir millet olduğumuz gerçeği

aslında b*ktan yazacaktım ama derviş mırın kırın ediyor. beyfendi rönesans kibarı ya neyse...

anlı şanlı tarihimiz, iman dolu göğsümüz falan filan... geçelim bu safsataları. genellemenin kitabını yazarcasına yüzünüze vurayım pisliklerimizi;

-dinimizin ve insani değerlerin temeli olan hak ve adaletten bahsetmeye kalksak yüzümüz kızaracak vaziyetteyiz.

-farklı düşüncelere ve fikirlere, dolayısıyla insanlara duymamız gereken saygıdan ve sevgiden bir haberiz.

-makam sevdası ve statü telaşından ahirete olan inancımızın gerçekliğini sorgular durumdayız.

-hırsızlık ve yolsuzluk almış başını gidiyor.

-adam kayırma ve adamın adamcılığı devleti yönetiyor.

-taciz ve tecavüz gırla gidiyor.

-edebin ve hayanın gerekliliği sorgulanıyor.

-temizlik desen tuvalet adabından anlaşılıyor.

-yarımız tembel yarımız bitkin.

-yozlaşmış dilimiz, asimile olmuş benliğimiz.

oturup az düşünsem kitabını yazacak kadar fazla iğrençliğini barından bir toplumuz biz. bunu kendinizden saklamayın arkadaşlar. biz buyuz.
devamını gör...
hiç bir şey birden bire olmaz.
ha deyince güneş doğmaz.

biz böyle değildik bu hale nasıl geldik sorusunun cevabında gizli.
işte yeni türkiye’nin mimarlarından biri.

oraya gelene kadar da bozulmalar var, ondan sonra da ve bugün de.

teşhisi doğru yapmak lâzım evvela.
devamını gör...
arttıralım; halkın yüzde altmışı beyin yoksunu ve cahil. evet başlarda şaka gibi geliyordu bu ki sonradan durumun vehametini kavradım. ha geri kalan yüzde kırk da diğer dilimdekilere göre cahil değil, yani onların aşırı cahilleri diğer dilimi einstein gibi gösteriyor.
devamını gör...
dandik diyemeyiz, ural-altay kökünden geliyoruz bu şu demek oluyor; timuri cengizhan ve osmanlı gibi dünyaya hükmedenlerin dna'larını paylaşıyoruz demek ama olay uygulamaya gelince günümüzde ciddi bir sıkıntı var. en büyük problemimiz ise sürekli kandırılıyor olmamız belkim bu kandırma olayı müslüman vicdanında falan geliyordur ne bileyim.
devamını gör...
medya kanalları aracılığıyla idrak yolları enfeksiyon kapmış, hastalıklı ve yeis batağına saplanıp kalmış zihinlerin irini mahiyetinde hezeyan.
devamını gör...
kaç yıllık tarihini çöpe atan bir beyan. biraz kendinize gelin. şu üstünüzdeki ataleti yeni yeni atıyorsunuz. tarihinizle yüzleşin. ecdadınızla övünün. bakın 30 ağustos gibi bir günde bu başlığın açılması bile manidar. şu an televizyonda çanakkale filmine bakıyorum ve yazdıklarınızı okudukça üzülüyorum. gerçekten üzülüyorum. yukarıda sayılan hortum, yolsuzluk, tecavüz hangi ülkede yok? hep bizi bizden tiksindirdiler zamanında. başardılar da. hepimiz televizyonlar ilk evlerimize geldiğinde amerikan filmleriyle büyüdük.

aynalara dargın değiliz elbette. biz de farkındayız milletçek yozlaştık. batı batı diye diye öldük. bir kitap okumuştum. ismini vermeyeceğim. kitapta avrupaya ilk öğrenci göndermelerimiz anlatılıyordu. oraya giden bir genç erkek geldiğinde evleniyor ve hayal dahi edemeyeceğiniz iğrenç cinsi münasebetlere giriyor. batının ilmi mi? onlar hiç bize ilmini verir mi? yozlaşmasını resmen enjekte etmişler virüs gibi. medeniyetmiş. ne medeniyet ama. kusura bakmayın ama ben türklüğümden müslümanlığımdan ecdadımdan ödün vermem. bırakın zamanında medyanın bizi bizden tiksindirme çalışmalarını. bunlar beyhude. bizler öyle bir nesil olmalıyız ki bizim torunlarımız da vatan millet sevgisiyle büyümeli.

dandik bir millet değil de çağ açıp çağ kapatan bir millet olduğumuz gerçeğini kimse değiştiremez. biz bilinçli olmazsak çocuklarımız da tarihini milletini unutur.

açın kanal d'de çanakkale filmi var. biraz izleyin de millet nasıl olunurmuş görün.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar