asmodeus

şeytanların kralı // king of demons lakaplı mitolojik bir şeytan. 7 ölümcül günah'tan 'şehvet'i sembolize eder. talmud'da adı geçer ve süleyman mabedi'nin inşasında çalışan güçlü ifritlerden biridir. isminin kökeni 'gazap' kelimesine dayanır, acımasızdır. insanları şehvet noktasınan vurarak kanına girer ve etki altına alır.

üç baş ile tasvir edilir. birinci başı boğaya, ikinci başı insana, üçüncü başı da keçiye benzer. keçi ile boğa satanizm ve illuminati sembolizminde çok önemli öğelerdir.

(bkz: boğa kültü)
devamını gör...
her ne kadar "yahudi-hristiyan şeytanı" şeklinde lanse edilse de pers mitolojisine ait olan bir şeytandır. perslerin "gazap şeytanı" dedikleri bir şeytandır.

baş melek raphael ya da islam'daki adıyla israfil tarafından yukarı mısır'a kadar takip edildikten sonra yine israfil tarafından hapsedilen şeytandır. hz. süleyman, demonlara hükmetmeye başlarken, asmodeus'u da hapsedildiği yerden kurtarıp ona da hükmederek süleyman mabedi'nin yapımında kullanmıştır. öte yandan hz. süleyman'ın yüzüğünü bir şeytanın çaldığından islam'da bahsedilir. o şeytan da bizzat bu bahsedilen şeytandır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.