aspirin

4. (Tematik)
babasinin romatizma agrilarina derman arayan bir kimyager tarafindan icat edilmis ilac. bayer uretir, cok da iyi para kazanir. migren icin olani ise yaramaz fakat doktorlar israrla yazmaya devam ederler. mide rahatsizligi olanlara kesinlikle tavsiye edilmez. kullanim yerine gore alternatifi kiraz ve sogut yapragidir.
devamını gör...
7. (Tematik)
aids dahil her şeye iyi geldiğine inanılıp kullanılan ilaç. işin tuhafı bozuk televizyona vurmak gibi işe yarıyor. tevekkül dedikleri bu olsa gerek.
devamını gör...
9. (Tematik)
amacı dışında kullanıldığında hasta eder..

yer: istanbul

zaman: beş dakika önce..

- buyrun..

+ aspirin var mı?

- var..

+ :):)..

- ?? kaç tane..

+ ben marlboro layt içiyorum ama..

- aspirin demediniz mi?

+ benim aspirinim o..

- !!!!

(bkz: git kendini sevdirmeden)


devamını gör...
10. (Tematik)
diş ağrım olduğunda, anneannemin tavsiyesi üzerine dişimin üzerine koyup bekletmiştim. hiç umudum yoktu, ama gerçekten aşırı derecede etki yapıyor, yutup kana karışmasını beklemekten çok daha hızlı en azından. ya da suya karıştırıp ağızda çalkalayabilirsiniz.
devamını gör...
12. (Tematik)
her türlü ağrıyı geçiren mucize ilaç. dünya da birçok insanın günde 1 tane almakta büyük fayda gördüğü ilaç....


--- alıntı ---

ve mucize ilacın polisiye macera sürükleyiciliğindeki öyküsü: eski mısır da keşfedilen bir papirus 18. yüzyıl ingiltere sinde bir köy papazının söğüt ağacının kabuklarını kurutup ilaç olarak kullanmaya başlaması; aspirin adı konulan ilacın1. dünya savaşıyla birlikte sermaye-iktidar ilişkisinin kıskacına girmesi, daha sonra, pazara hakim olmak amcıyla kıyasıya yürütülen patent kavgaları, 2. dünya savaşındaki inanılmaz rolü ve satışlar, satışlar, satışlar!...


--- alıntı ---

(bkz: dıarmuıd jeffreys)
devamını gör...
20. (Tematik)
c' si vardır bunun. gribal enfeksiyonlar için iyidir. soğuk algınlığında meydana gelen c vitamini eksikliğini gidermeye yöneliktir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar