assassin's creed

sistem gereksinimleri de bu....
yuh artık diyor,oyunu uzaktan izlemeye devam ediyoruz...
--- alıntı ---
İşlemci: Çift çekirdekli işlemci 2.6 GHz Intel Pentium D veya AMD Athlon 64 X2 3800+ (Intel Core 2 Duo 2.2 GHz veya AMD Athlon 64 X2 4400+ veya daha yükseği tavsiye ediliyor)
RAM: 2 GB (3 GB tavsiye ediliyor)
Ekran Kartı: 256 MB DirectX 10.0 destekli ekran kartı veya DirectX 9.0 ve Shader Model 3.0 destekli veya daha yükseği (512 MB bellekli olması tavsiye edilmiş ).
DVD-ROM sürücü
Hard Disk alanı: 12 GB

--- alıntı ---

devamını gör...
oyunu aldıydım ama gereksinimleri görünce gözüm korktu hacı.. gören 3d oynayacaz sanır.. olsun mobile olarak iki kere bitirdiğim ve darısı pcnin başına dediğim muhteşem oyun..

bunu beğenenler bunu da beğendi;
(bkz: prince of persia)
devamını gör...
hasan sabbah ın suikastçılarından altair dir kahramanımız. oyunun en güzel yanlarından biri tepelerden uçarcasına sama yığınlarına atlamak diğeri dıgıdık dıgıdık ata binmek.
devamını gör...
oyunu alıp yükledim lakin çalıştıramamıştım. meğer internet bağlantısını kesip öyle çalıştıracakmışım bunu öğrendiğim zaman çok geç olmuştu cd yi kırıp oyunu silmiştim.
ama grafiklere bakılırsa oynanılacak oyundur kaçırmayındır.
devamını gör...
amd athlon x2 5600+ işlemci, 2 gb 800 mhz ram, nvidia px8600 gt 256mb 128 bit ekran kartıyla oynadığım oyun. buna rağmen takılmalar oluyordu. ciddi şekilde optimizasyon sorunu vardı. hiç uğraşılmamış. yoksa daha düşük sistem gereksinimleri olabilirdi. ikincisi için amd phenom 9950 2.8 ghz işlemci, 4 gb 1066 mhz ram ve ati radeon hd3870*2 crossfire ekran kartı konfigürasyonuyla optimizasyonu, sistem gereksinimlerini düşünmeden beklediğim oyun.

grafikleri için fazladan birşey söylemeye lüzum yok. oynanış başta biraz zor ama sonradan alışılıyor. ikincisinde ne farklar olacak hep beraber göreceğiz.
devamını gör...
ubisoft geliştirmiş olduğu ölmeden önce oynanması gereken 100 oyundan 3. sıramda bulunan bilgisayar oyunudur. oyunda ele geçirilmiş bir deneği oynuyorsunuz. bazı bilimsel çalışmalardan yola çıkılarak tasarlanan oyunda atalarınızdan size kalan genler vasıtasıyla hatıralarınız canlandırılıyor ve 10-20 kuşak önceye giderek suikastçi olan 10xbüyük babanızı oynuyorsunuz. amaç ise ikinci oyunda adının apple of eden olduğunu öğrendiğimiz büyülü küreyi bulmak.
devamını gör...
19.
*

ubisoft tarafından ilki 2007 yılında çıkarılan fenomen haline gelmiş bir bilim kurgu temelli third-person bir aksiyon oyunu..

ubisoft prince of persia ile aynı motoru kullanarak geliştirdiği seriye şuana kadar 3 oyun ekledi ve 3ü de fenomen oldu..henüz üçüncü oyun olan assanssin's creed : brotherhood isimli oyunu oynama fırsatı bulamadıysam da ilk 2 oyun açısından söyleyebilirim ki oynanabilirlik ve oyun özellikleri açısından iki oyunun birbirinden farkı yoktu ki bu benim için bir hayal kırıklığı olmuştu ama hikayeler noktasında iki oyunun da hikayesi tek kelimeyle oscar'lık..

assassin's* creed* kelime anlamına bakarak birebir çeviri yaptığınızda "suikasçinin itikadı" gibi bir manaya geliyor ki oyunun hikayesinde daldığınızda ismin ne kadar manalı olduğunu görüyorsunuz zira tam bir intihar komandosu gibi şehrin orta yerinde ölümü göze ala ala göstere göstere şehrin ileri gelenlerini katletmeniz isteniyor sizden oyunda,bir de kahramanlarımızın kullandığı bileklerine bağlı sustalı diyebileceğimiz birer tane süper bıçağı var,ilk oyunda bu bıçağın kontrol edilebilmesi için ve bıçağın bilekten dışarı çıkarken altair'in parmağının engel olmaması için ilgili parmak peşinen kesiliyor..e böyle birşeyi yapmak için de sağlam bir itikad gerekir sanırım*..

her ne kadar oyun içerisinde herhangi bir bahsi geçmese de özellikle ilk oyundaki suikastçilerin timi hasan sabbah'ın haşhaşilerini temsil ediyor..

entry'nin başında oyun için bilim-kurgu temelli demiştik,açıklayalım..efendim psikopat bilimadamlarımızın bir teorisi var..malumunuz dna haritası nesilden nesile aktarılan bir hadise..bizim bu oyundaki bilim adamlarımız da diyor ki "insanın dna'sı sadece genetik özellikleri değil kişinin hatıralarını ve bilgisini de özümser dolayısıyla insan babasından sadece onun genetik özelliklerini değil onun hatıralarını ve bilgilerini de alır",dolayısıyla biz bu haritayı keşfedip haritanın içinde kodlanmış kişinin atalarının hatıralarını açığa çıkarırsan kişiye bir anda binlerce yıldır birikmiş bilgiyi aktarabiliriz..bir nevi gora'daki kaset,matrix'teki mavi hap-kırmızı hap disket yüklemece gibi sadece daha teknolojik-biyolojik bir sistemle..

neyse efendim bu sayko bilimadamları yetiştirmek istedikleri suikastçi için animus isimli programı kullanarak desmond isimli kahramanımızı atası olan ve hasan sabbah'ın ekibinin gözdelerinden olan altair'le buluşturmaya karar veriyorlar..teferruat anlatmaya gerek yok, dediğim gibi oyunun oynanabilirliğinden ziyade keyif veren kısmı hikayesi dolayısıyla hikayeyi anlatmayalım..

ikinci oyun da temel düşünce aynı oynanabilirlik açısından da ciddi farklılıklar yok sadece bu sefer kudüs'ü haçlılara ve kudüs'lü kötü adamlara karşı savunan altair'in yerine, venedik sokaklarında ezio auditore de firenze isimli asilzade genç delikanlı ile suikastlerin dibine vuruyorsunuz..altair'den sonra ezio'nun seçilmesinin sebebi basit..sebep dna'da gizli ve ezio,altair'in birkaç kuşak öteden torunu..ezio'nun bir asilzade olmasının ona sağladığı bazı faydalar var ki kendisini altair'den çok farklı noktalara taşıyor..bu faydaların başında dostları geliyor ki bu dostlar leonardo da vinci ve machiavelli gibi bilim açısından aşmış rönesans karakterleri..insanın da böyle dostları olunca takdir edersiniz ki sırtı kolay kolay yere gelmez*

vel hasılı kelam sadece hikayesinin gidişatını görebilmek ve yüzlerce metre yükseklikteki kulelerden kendinizi boşluğa salmak için bile oynanması gereken bir oyun bu..

üçüncü oyun olan brotherhood'u oynar oynamaz eklenmesi gerekenleri buraya ekleyeceğim inşallah..

devamını gör...
20.
serisini bitirmiş bir kişi olarak şuana kadar oynadığım en iyi oyundur.muhteşem oyun motoru ile görevler (objective) bitse bile canınız sıkılmaz.
(bkz: insanları öldürmenin en zevkli olduğu oyun)
ve ayrıca görevler sırasında kesinlikle hikayeden kopmaz.alamut kalesi adlı kitapta geçen karakter olan el-tahir oyunda altair olarak belirir.bilgisayar oyunu oynuyorum diyen kişinin oynaması gereken oyun
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar