atalay demirci

her programın bitişini aynı şiirle yapar.--- alıntı ---
Ya ağlamasın hiç kimse
Ya da gülmesin şu her zaman gülenler

Ya kimsede olmasın para denen illet
Ya da paylaşmasını öğrensin paralı millet.

Ya kimse söylemesin sevdiğini
Ya da yapsınlar sevginin şu asıl tarifini.

Ya şu bayramlar hiç yaşanmasın
Ya da bayramlarda et yemeyen kalmasın.

Atalay Demirci
--- alıntı ---

devamını gör...
kel bir adam, komedyen. küfürsüz mizah yapıyor. cem yılmaz'ın jüri olduğu büyük bi stand-up yarışmasında üçüncü olmuş*. ayrıca şair bir abimiz.
devamını gör...
eskiden dünya radyo'da duyduğumuz severek takip ettiğimiz cevherdi.
ne zaman ki acun'un programı'na çıktı, o zaman ünlü olduğunu sandı milyonlar.
bozulmazsın inşallah atalay abi.
devamını gör...
the cemaatin organizasyonlarının demirbaş elemanlarındandır.öss döneminde türkiye genelinde bildiğin turne yapar, cemaat dersanesi öğrencilerine stand-up yapar, stres attırır.
adam işin hakkını verecek kadar kabiliyetli. bence stand up konusunda ata demirer vb. taklitle sesle durumu kurtaranlara on basar. yolu açık olsun.
devamını gör...
star gazete de başlık*:
müthiş gösteri, yine yıktı geçirdi vs.
ikidir izliyorum ben de mi sorun var diye bakıyorum, salon seçmece secilmiş sanki.
bugüne kadar hiç mi gülmediniz ya da hiç mi komik birşey izlemediniz de bu adama kahkahalar atıyorsunuz.
ayrıca adam çok itici, paşamda bir özgüven var iticiliğini on a katlıyor zaten.
tabi sonuçta taklit yaparak birinci çıkaran bir yarışmadan ne beklenir o da ayrı bir mesele.

özet: tiksinerek izliyoruz efendim.
devamını gör...
gözlem ve tespit yeteneği var, burası aşikâr.

amiyane tabirle "sahnenin kaşarı olmak" diye bir tabir vardır. düşünüldüğü gibi bir şey değil. "sahne tozu yutmak" ifadesinin biraz daha geniş versiyonu; ustalaşmak, sahnede her an her şeye hazırlıklı olmak, her şeye bir cevabı olmak ve yerini korumak manasında. cem yılmaz bunun en bilinen örneğidir. hülya avşar'ın kendisine fırlattığı kalemi bozuntuya vermeyip de espri malzemesi yapan ve güldürebilen atalay da bu tabirin muhatabıdır.

gelgelelim adam çok mu iyi komedyen, çok mu büyük star ışığı falan var dersen elbette ki hayır. gözlem ve tespit yeteneği var dedik ama bu artık zaten her 10 kişiden 6'sında olan bir şey nerdeyse. ve alışılageldik şeyler söylüyor, yeni şeyler değil.

devamını gör...
jüriye ve seyirciye oynamak zorunda olduğundan* fazla ukalalık yapamıyor. sürekli herkesi seviyorum, herkes çok zeki havasında takılıyor. çünkü performansın beğenilme kaygısı çok fazla. riske atmadan, en tutan malzemeleri kullanıyor bence. zira anlattıklarına bizler çok aşinayız ama annemle babam gülmekten yerlere yattı ve hayran oldular adama. umut veren bir kel.
devamını gör...
lisede sınav döneminde streslerden arınma amaçlı gösterisine götürüldüğüm stand-up'çı.

hazırladığı şovu her yerde aynı şekilde sunmaktadır, kendisini üç kez izledim hiç yeni bir şey yok. ancak sunuş şekli on numaradır, ona lafım yok helal olsun.

ayrıca kendisi bir o kadar ukala ve sinirlidir. ilk izleyişimde birisi alaylı bir şey söyledi diye az kalsın gösteriyi bırakıp gidiyordu, 10 dakika çocuğu azarladı. bu da onun eksi yönlerindendir. her şeye rağmen saygım sonsuz
devamını gör...
çok ünlü bir komedyen olmamasından dolayı bence kendi yağında kavrulabilecek stand-up'çı yani bu kadar eleştiriyi alması için çok yüksek yerlerde olması gerekirdi ki; bu adam yetenek sizsiniz çıkmış bir adam, daha ne beklenebilir ki.
devamını gör...
öyle ayılıp bayılmadım ama bu kadar eleştiri alınca da haksızlık yapılıyormuş gibi hissettim. overrated olmasın tabi ama underrated de olmasın. adam iyi.
bir de aynı gösteriyi yapıyor olayını anlamadım pek. e zaten öyle olmaz mı?
bazı konularda ufaktan cem yılmaz tarzı olsa da adamda, o amerikan bu türk tarzı yapıyor esprilerini. "cnbce izleyen kitle"ye hitap etmez çok fazla ama yetenek sizsiniz için ideal. kalan turlarda fazla klişeye kaçmazsa, öğrenci evi, makarna filan, iyi olduğunu kanıtlamış olur benim için. işi zor çünkü. cem yılmaz dediğimiz marka da kötü espri yaptı. bu işte sempati önemli, yalakalık ile sempati kazanmak arasındaki sınırı geçmezse parlayıp söndü olmayabilir. insanlar onu hakikaten sevmeli ki gülsünler. küfür ve cinsel espri olaylarına girmemesi şahsım için büyük artı. sadece ahlaki açıdan değil, buralara girmeden güldürebilmek çok daha zor. cem yılmaz anlatıyor anlatıyor kimse gülmüyor, sonunda bir küfür herkes kopuyor filan. buna ihtiyaç duymadan güldürebilir belki/umarım? yeterince zekiyse başarabilir gibi geliyor. göreceğiz.
devamını gör...
yaklaşık bir saat önce iki gösterisini izledik. internetten. yıktı geçirdi.

heleki o 23 nisan ve 19 mayıs gösterileriyle alakalı tespitleri mükemmeldi.

hizmetle alakası olduğu söyleniyor. iyi bir abi.

yolu açık olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar