atari 2600

kara kutu atari diye bilinen atarinin gerçek ismi. river raid gibi bir efsaneyi bize sunmuşŸ, joystick ile oynanan, 1978 çıkışŸlı, tv'ye bağŸlanarak oynanan eğŸlence kutusu. tarih olmuşŸtur, ancak gönüllerdeki yeri başŸkadır.


devamını gör...
ilkokul 1. sınıfın sömestr tatili, annem ve kardeşlerim bi taraftan sobayı yakmaya çalışıyoruz, diğer taraftan kahvaltı sofrasını hazırlıyoruz, babam gece vardiyasından çıkmış saat 08:30 gibi eve gelecek. ben ve kardeşlerim babamı beklemeden daldık yine her zamanki gibi sofraya. babam elinde kocaman bir kutuyla eve geldi, üzerinde renkli renkli resimler falan var. sofradan fırladık kutuyu açtık hemen, iki adet joystick ve hayatımı video oyunları ile kesiştiren o cihaz.. babamın bu hareketi tayyib'in bu ülkede seçim kaybetmesi kadar sürpriz bi hareketti. sanırım bu olaydan sonra uzay zamanda bi kırılma meydana geldi, sscb dağıldı berlin duvarı yıkıldı, körfez savaşı başladı, bunların hepsinin sebebi oldu işte o atari 2600.
devamını gör...
2 amcamın almanya'ya gidip almasıyla evlere hoşgelmiş bulunan atari. sülale atarisi derdim ben buna. bu atari hafta sonları amcalarım arasında ev ev gezer, çocuklar sırayla oynardı. bizim eve hiç gelmedi, kuzenler arası torpil vardı çünkü. biz kimiz ki? vay arkadaş o zamandan hayat zaten çelme takmışta biz anlamamışız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar