atarisi olmayan çocuğun atarili eve gitmesi

vardı küçükken benimde böyle maceralarım. ilkokulda en yakın arkadaşımın evinde vardı bir tane şu joystickli 2600 modellerinden.
heyecanla ve şevkle haftada bir kaç gün onlara gider o uçak oyununu açar o gemi benim bu helikopter senin vurur dururduk.
zaman zaman birbirimize sorti yapar hatta pearl harbour olurduk o arkadaşımla.
atarisi olan o danny ben ise fakir çocuk rafe idim.
bi evelyn eksikti onu da bulacaktık eğer kader bizi daha ilkokulda ayırmasaydı.
neyse filme daldım hikayeyi unutuyordum.
şöyle ki onlar taşınmadan bir kaç gün önce oynadığım son oyunda ben japon uçağını indirirken joysticklerden biri elimde kalıverdi.
nerden bileyim daha küçücük çocukken o koskoca joystickin birbirine değeen 4 uçlu metalden oluştuğu.

çok üzüldüm çok korktum. sanki danny nin babasına ait uçağı kaçırıp düşürmüş gibi hisettim kendimi..

sonra gittiler.. ve kopardık irtibatı ..

gittiler ama yıllar geçnmek bilmedi benim için. hep bir vicdan azabı hep bir çile hep bir merak.

tabi ortaokulda aldığım 8 bit ateriden sonra anladım ki çokta önemli bişi değilmiş yahu. salla gitsin dedim..

neyse yıllar geçti ve google dan sonra çağıdın icadı durumuna gelen facebook sayesinde bulduk birbirimizi.

ilk sorduğum soru geçmişinde etkisiyle o bozduğum joystick oldu.

aldığım cevapsa "ha o mu, yenisini almıştık yahu istanbuldan" şeklinde oldu..

o anki duygularımı anlatamam be sözlük ..
devamını gör...
bunun bi de buyuk laurusse u olmayan versiyonu var ki cocukluk yillari ayni zamana tekabul eder atariciyle.bu nadir versiyonun kahramani, cocukluk aksamlarinda laurusselu evlerde misafirlik iskencesine gogus germistir. genelde o evlerin laurussecu minikle yasit minikleri vardir ve vitrin susu sandiklari bu 24 cilt o aksam birden bire aile serveti oluverir, misafir minikce karistirilmasi onlar icin anlamsiz bi kiskanclik sebebidir. hele bi de yaninda oturan anne babanin cimcigi, kas goz yamultarak tehditler savurmasi, ciltleri secerken muhtemelen ev sahibinin tum vitrin tozlarini havaya savuran korpe dimagda ilim sevkine vurulan bi kettir, atari oynayim da annem sakinlessin diesi gelir
devamını gör...
erkek kardeşim çok yapardı bunu.annem az peşinden koşmadı.daha ileri seviyeye gidip atari salonlarından da toplamışlığı vardır.en sonunda evede alınmıştı da evde oturup oynadı.atariyle başlayıp playstation ve bilgisayar oyunlarıyla devem eden hastalığı ne kazandırdı derseniz,çok iyi ingilizce öğrendi.
devamını gör...
cocugun deyim yerindeyse cildirdigi ve hayata daha o yasta isyan edecegi andir. cunku istediklerine sahip degildir ve neden o sumuklu arkadasinin o harika oyunlari barindiran, oynarken zamanin nasil gectigini farkettirmeyen atariye sahip olmasi onu fena halde isyana surukler ve ileride bu cocugun bir kucuk emrah, bir ismail yk ve turevleri olmasi kuvvetle muhtemeldir. sirf o atariyi oynamak icin arkasindan kufurler ettigi pice yalakalik yapar ve amacina ulasir. zaten atari kolunu eline aldigi an gercek kimligine burunmustur ve artik oradan kalkmasi imkansiz gibi bir seydir.
devamını gör...
çocukluğa dair pek çok garibanlık anıları biriktirmiş olsam da, bu mevzuda bi boynu büküklüğüm yok. atarisi olmayan çocukların geldiği atarili evin çocuğu oldum.
lan şaka maka atarisi ve renkli televizyonu olan tek fakir çocuk bendim sanırım ilçede.

tanım : atari sahibi bebenin şımarıklıklarını çekmesiyle sonuçlanacak durum.
devamını gör...
sabahtan akşama kadar arkadaşın evinde oynardık. Allah'tan arkadaş akrabaydı yoksa vhs kaset ile emrah filmleri izlemeyi bekleyen annelerin tahammülleri olmayabilirdi ilgili oyun saatlerine.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar