fatih altaylı ile yapılan programda açıklamıştı ne demek istediğini. anasına babasına küfür edilmemesi gerektiği tarzında bir açıklama. vel hasılı cımbızlayarak alınca görüşlerine aykırı gibi olmuş.
devamını gör...
darbeden önce müritlerine fethullah hoca diyeceksiniz, efendi hazretleri'nin emridir diyordu. demek ki yakında kemalizm resmi olarak anayasadan çıkacak, hocamız sağlam kudümsüz.
devamını gör...
bunun benzerini 28 şubat zamanında eskinin gülen'i şimdinin fetö'süne show tv'de reha muhtar söylettirmişti. şimdi de ersan şen denen kişi cübbeliye.
devamını gör...
hayatın en ufak noktasında dahi dinden referans almadan iş yapamayanların işine yarayabilir. normal insanlar zaten devletin kurucusu hakkında aleyhte konuşmanın manasız, faydasız bir iş olduğunu bilip bunu yapmıyorlardır. ama tabi ülkede normal insan sayısı az olduğunu bilenler bunu kanuna bağlamışlar. iyi ki de yapmışlar.
devamını gör...
caiz kelimesi islam hukukunda bir terim değildir, uygunluk durumuna işaret edilir. bence de atatürk'ün aleyhine konuşmak uygun düşmüyor. buna bir cevaz ışığı yandığı vakit, rıza nur'dan girer sirozdan çıkarlar sonra. kimsenin işi gücü yok sanki.
devamını gör...
kemalistler, atatürk'e ve siyasetine güvenseler idi, ona " koruma kanunu" çıkarmazlardı ki, bu atatürk'e yapılmış en kötü girişimdir. bir empati yapın ve bunu anlamaya çalışın. herkesi eleştirmek serbest, sizi eleştirmek ise yasak. kendinizi toplumdan soyutlanmış hissederdiniz ve buna razı olmazdınız. iyiliğinizle ve kötülüğünüzle toplumun size verdiği gerçek değere razı olmak isterdiniz.

m. kemal paşa, sağlığında böyle bir kanuna ihtiyaç duymuş mu? sen kalkıp, kendi dinsizliğini, bencilliğini m. kemal'in üzerine atıyorsun ve onun arkasına saklanarak " koruma kanunu " ile korunuyorsun.

koruma kanunu, m. kemal'i korumak için değil, ölümünden sonra, onun adına kurulmuş düzeni eleştiriye kapatmak için çıkarılmıştır.
devamını gör...
dünya sözlük çogzel gerçekten. bu sözlükteki dinci(!) tayfa işlerine geldiği fetvaları kabul edip,işlerine gelmeyeni kabul etmiyorlar.

bu şarlatanın mesleği nedir ,vatanımız için ne üretiyor,topluma ne faydası var diye entry girdiğimde eksileniyorum , sonra bu şarlatan bizim dinci(!) tayfanın işine gelmediği bir şey söylediğinde adamı linç ediyorlar.

yahu kardeşim , cemaat,tarikat, şeyh(!) gibi görünen şarlatanların zaten ne dediği önemli değil. siz niye takılıyorsunuz? bu adamlar gün ne gerektiriyorsa onu konuşurlar...

lan adam cennete giyebileceğin terlik falan satıyor, bunun hangi sözü kaale alınır.

sizin bir duruşunuz olsun yeter...

hadi şimdi bu yazımı da eksileyin ahasggsadas

tanım : din tüccarı bir şarlatanın bir sözü.
devamını gör...
şu dinci ,islamc ı yobazlarla siyasal islamcılara bayılıyorum baktılar destekledikleri iktidar(lar) gidici anında tornistan ve yamanma olayı.

yine ''kör ' kemal'e kaldınız köftehorlar .
biliyorlar bunlar şeriat ayağına birbirlerini yiyecekler uzağa gerek yok bakın suriye'ye görürsünüz. ..
bunların inancı çıkar ve paradır .
hocam hadi iyisin jetsiki ye moda oluyormuş, siki'ye binip eğlenirsin.
devamını gör...
kemalistlerin ve ülkecek tüm sığ tiplerin nasıl bir psikolojik baskı oluşturduğunu bilmeden istemeden söylenmil bir söz olarak değerlendirilebilir. peki başka bir şey söylenebilir miydi, evet. yanlış cevap mıydı evet. ama gidin de o salak hukukçuyu eleştirin be güzel kardeşlerim. parça pinçik olmaktan ekmeklerine sürdüğünüz yağ yetmedi balı da eksik etmiyorsunuz.
devamını gör...
başkaları aleyhinde öldükten sonra aleyhte konuşmak caiz mi sanki?
herkes kendi putunun gözüyle görüyor olayı işte. sanki yaşayan başkaları hakkında aleyhte caiz caiz konuşunca silivri yolu görünmüyor.

ölmüş bir insanın arkasından aleyhte konuşmak gibi bir erdem mi var, neden bu söylediğinden özel anlam çıkarılıyor? neden ? çünkü atatürk birilerinin putu, ötekilerinin de anti-putu. bugün bu memlekette anti-putun olmadan yaşamak çok zor. önce cep telefonun olacak, sonra internet paketi ve hemen ardından bir anti-put.

geri kalan her şey çözülür.
devamını gör...
biz kendi aramızda konusu geldiğinde aleyhinde konuşuyoruz ve bunu yanlış olarak görmüyorum. yanlış olan caiz olmayan kısmı atatürk aleyhinde konuşurken yanınızda bir atatürkçü/kemalist bulunmasıdır. çünkü böyle bir ortamda atatürk aleyhine konuşursanız o da sizin sevdiğiniz kutsal saydığınız şeylerin aleyhinde konuşur. bence konuşmanın da hiç bir gereği yok. kimsenin eline bir şey geçmez. herkesin doğrusu kendine. sonuçta bu doğru kabul ettiğimiz şeyleri karşıdaki kişiler yanlış olarak kabul ediyor. zorla güzellik olmaz. zorlayarak atatürkü sevdiremezsiniz ya da zorlayarak kendi inancınızı aşılayamazsınız.
devamını gör...
öncelikle şunu şunu belirteyim atatürk,mustafa kemal aleyhine konuşmak yanlış bir şey değildir. atatürk'ün karşısında olabilir onu eleştirebilirsiniz yaptıklarının yanlışlıklarını ortaya koyabilirsiniz ,cübbeli ahmet cahil ve art niyetli olduğundan hakaret ve küfrü aleyh ile karıştırmış aslında karıştırmamış bilgisizliğini göstermiş...

şevket süreyya aydemir ''tek adam'' kitabımda mustafa kemal'i yücelttiği gibi eleştirmiş karşısında yani aleyhinde de yazma cesaretini göstermiştir.
ismet inönü,ismet paşa atatürk'ün yanlışlarını yüzene vurmaktan imtina etmemiştir.

ama fatih tezcan yada yobaz sürüsü gibi küfür etmek hakaretin dozunu (bile) kaçırmak ,zaaflarını yersiz kullanmak (bkz: ayyaş) işte bunlar ve benzerleri caiz değildir ,birt ülkenin kurucusuna o ülkede hemde yoğun biçimde küfür ediliyorsa bir gün gelir dediklerini yalatırlar.

halkın kahramanları ölümsüzdür ..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar