atatürk benim ilahım tapıyorum

aşağılık kompleksi ve ezikliğin dışa vurumunun vücut bulmuş hali bir avelin sözleri.
ne diyelim hayırlı olsun, geberip yanacağın günü bekle.
devamını gör...
gazi mustafa kemal atatürk'e en büyük zararı veren kişinin söylemi. inanın gerek yok böyle söylemlere. bu kişilerin bu türden söylemleri gazi mustafa kemal'e, muhafazakar kesimden az biraz sempati duyanları bile irite edebilir.
devamını gör...
konuşmayı dinledim.

kadının dediği şey şu ama anlayamamışlar; bundan 10 sene önce de atatürk'ü seviyorduk ama doğrusu ile yanlışı ile hepsini görerek. ama şimdi bu atatürk karşıtları kendilerinden o kadar nefret ettirdiler ki biz atatürk'ün kusurlarını da bunlar sebebiyle görmez olduk o yüzden ne derse desinler direkt sinirleniyoruz onlar yüzünden artık kusursuz ilah olarak görüyoruz demiş.

ama anlayana işte anlamayan da işte saçmalar.
devamını gör...
ya bırakın atatürk'ü, suni gündemleri, hiçbir işe yaramayan tartışmaları.

3 ay öncesine göre 2 kat fakirleştik biz!

artan suç oranlarına bakın, önüne gelenin silahla birbirini vurmasına, bıçaklamasına bakın, istiklal'e bir çıkın bakın! adı istiklal, olmuş işgâl!!!. yarısı çomarlaşmış, beyni uyuşmuş, ülkeyi tüccarlara teslim etmiş halkın aymasını ve devrimini mi bekliyoruz? telekom skandalı, kanına girilen binlerce tavuk, uçuş garantili geçişi garantili yandaş şişiren yüzlerce ihale, "avrupa'nın tahıl ambarı" lafını hayatında duyamayacak nesillerin oluşması, ilim ve fennin kaynağı olan okulların, ünivesitelerin hali, üç kuruş etmeyecek adamların rektör atanması...yaz yaz bitmez..say say bitmez...
devamını gör...
hiç bir atatürkçü bu cümleyi kurmaz ancak atatürkü sevmeyen insan der bunu , kışkırtmak için. atatürk "ilah"değil askeri bir dehadır. atatürkü bilmiyorsanız biraz araştırın derim. atatürk'ün sözleri ;
-biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
-ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. benim manevi mirasım, bilim ve akıldır. benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar