atatürk demiyorum mustafa kemal diyorum

#haber  #siyaset 

canan kaftancıoğlu beyanı...

taksim toplantılarına onur konuğu olarak katılan kaftancıoğlu, 1,5 saatlik konuşmasında "gazi mustafa kemal" tekrarı bir gazetecinin dikkatini çekip; “atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi” sorusu üzerine bu cevabı verdi. chp'liler ise bu detaydan sonra kendi aralarında tartışmalar yaşadı. cephe içinde cephecilik bir kalenin içten yıkımını hızlandırır. kaftancıoğlu ne yapmamak nereye varmamak istemektedir bilmiyorum.

kaynak
devamını gör...
kardeşim chp`de chpli mi kaldı buna şaşıralım. ben ki kemalizme çok uzak bir insan olarak chp`nin yeniden atatürk çizgisine gelmesini temenni eder hale geldim. vatanseverliği atatürkçülük çizgisinde tatbik eden insanlara ihtiyaç olduğunu düşünüyorum bu ana muhalafet partisinde. ama nerede çürük çarık karanlık adamlar varsa doldurdular. ekonun yancısı sonuçta ne bekliyorsunuz?
(bkz: ekrem imamoğlu kemalist midir sorunsalı)
devamını gör...
bu kadın adeta chp’nin içinde bir dhkp, bir militan, bir radikal. atatürk’e “mustafa kemal” demesi de bunun bir göstergesi olsa gerek çünkü o’nun bazı tavır ve duruşlarını kendi dünya görüşüne uygun bulmuyor. sağ kesime karşı daha sert disiplinli ve ezici davranışması gerektiğini düşünüyor ve “mustafa kemal’i” bu nedenle tutmuyor.

chp içinde bir bölünme olasılığına gelince... kılıçdaroğlu muhtemelen bu kadının sayesinde istanbul belediye seçimlerini kazandığını düşünüyor olsa gerek çünkü daha önce de bazı falsoları ortaya çıkınca ses çıkatmamıştı. bu nedenle bu olayın üstünü kapatacaktır. göreceksiniz ne medyada ne sosyal medya bu konu konuşulmayacak ve bir kaç gün içerisinde unutulacak.
devamını gör...
şu düşünce de olan biri elinden gelse atatürke neler der. ermeni meselesini savunan biri atatürk ün kurduğu partide. hiç süslü kelimelere gerek yok, devlet ve millet düşmanı. onun yoldaşlığı hangi kesime bilmeyen yoktur.
[/img][/url]
devamını gör...
bu kadın chp’nin içinin nasıl boşaltıldığının göstergelerinden sadece birisi. yıllar önce bunu savunduk yine savunuyoruz. bu kadın atatürk’ün savaştığı tüm değerlerden tek farkı elinin kalem tutmuş olması. yazık.
devamını gör...
"diktatör'de" dese kemalistler tarafından ses çıkarılmaycaktır. hem tayyip erdoğan kaç defa "ulu önder atatürk" dedi?! o da "gazi mustafa kemal" der. o mu dikkatinizi çekti?!
devamını gör...
en azından 2 ayyaş demiyor, yukarıda 2 arkadaşım yazmış, canan sosyalistin hasıdır, kimseye atam,pirim,şehim,şıhım demez.
uzunun atatürk dediğini de ben pek duymadım. başka kapıya lütfen.
devamını gör...
atatürk'ü sev sevme beni ırgalamaz ama atatürk onurlu ve gururlu bir adamdı. önce istanbul hükümetindeki görevinden istifa etti sonra istanbul hükümetine karşı mücadeleye girişti.

yok sosyalistin hasıymışmış kimseye şıhım demezmiş falan tırışka. yaptığı görev zaten dediklerini yalatacak yerden balgamı alıp yutacak seviyede bir ironi . atatürk'ün partisinde atatürk'e laf etmeye çalışacaksın ama onu bile açık seçik söyleyemeyecek kadar tırsıksın mırın kırın kem küm edip duracaksın. yerler öyle artistliği.

aynı bektaşi fıkrası gibi hoca camide vaaz veriyormuş " Allah orada değildir , Allah burada değildir , Allah mekandan münezzehtir falan derken bektaşi kalkmış " ya Allah yok diyeceksin de ona dilin varmıyor" demiş. bu da aynı hesap bir şeyler söylemeye çalışıyor ama ne, ne dediği belli ne de kime yaranmak istediği belli ne de kendi ne halt yediğinin farkında.

çok delikanlı sosyalistsen sosyalisliğin s si ile bile alakası olmayan chp'den istifa et sonra saldırı çek alayına.o zaman alnından öperim. ama nerdeee ucuz kahramanlığın yolunu bulmuş ahmaklara yedirip duruyor bi şeyler. kele'nin şu sözlükte yazmak istemesi gibi bir şey. gidip de ekşi de yazsa mesela kimse okumaz bile ama burada ucuz ateistlik falan yapınca kendi egosunu tatmin ediyor işte aynı şey.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar