atatürk'e hakaret eden üniversite öğrencisi

karabük üniversitesi teknoloji fakültesi endüstriyel tasarım mühendisliği 3’üncü sınıf öğrencisi s.z.

s.z.'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma tepki geldi. bir kullanıcı , "yasal olarak işlediğin suçtur. mahkemelerde ve birçok yazılı beyanname ile başvurularımı şu an yapıyorum. 21 yaşına kadar öğrenemediğin bazı edep ve ahlak kurallarını belki bu zamandan sonra öğrenebilmen dileğimdir" şeklinde karşılık verince s.z. "tamam yap" karşılığını verdi.

ayrıca okul idaresi de öğrenciye atatürk'e hakaret suçundan idari soruşturma başlattı.

eğer bu kız 10 kasım'dan önce bunu yapsaydı bu kıza sıkıntı olmayacaktı hatta sahiplenecekti arkadaşlar bu kızı. ama artık durumlar değişti.

hepimiz burda yeri geliyor günde 10 defa birbirimiz tekfir ediyoruz. bu kız aslında bu terbiye yetişti ve artık söylem değişti. bu ne lan, bu atatürk sevgisi nerden geliyor derken mevzu konulardan biri de buydu. mikrofon akp li arkadaşlarda.haber
devamını gör...
ölen bir insanın arkasından yaptığı inanılmaz ayıp bence. yaptıklarını begenmiyor olabilirsin, sevmiyor olabilirsin ama nasıl arkasından nasıl gidiyor ebedi azap, cehennem kutugu falan diyebilirsin. sen kimsin de adamin öldükten sonra cehenneme gidicegine kesin karar kiliyosun?
devamını gör...
bu öğrencinin yaptığı şey bir sonuçtur..

yıllarca atatürk'ün arkasına saklanan yobaz güruhu
başörtülülere ve müslümanlara etmediklerini bırakmayıp
yok atatürk şöyle yok atatürk böyle diye diye
bu insanları atatürk'ten nefret ettirdiler..

atatürk ilkeleri dediler
Allah'ın emrettiği namusu bellediği örtüsünü zorla açtırdılar..

salak salak bahanelerle milletin sakalını zorla tıraş ettiler..
başörtünün şeklinden niyet okumaya giriştiler..
tarihin en yobaz en bağnaz en ahmak
en alçak en cahil zırcahil işlerinden birine imza attılar..

halbuki müslümanlara böyle barbarca eziyet edilmeseydi
bu insanlar en azından sadece nötr olurlardı..
atatürk'ten nefret etmeyi gerekli görmezlerdi..
gündemlerinde bile yoktu..

bak yine yasanın arkasına sığınıp
mahkemeye verecekmişler falan..
bi akıllanmadılar gitti !!
devamını gör...
gerçekten bir insana ebedi azap, cehennem kütüğü gibi şeyler yazmak çok büyük zeka belirtisi hangi ara Allahtan bu konuda bilgi aldığını merak ediyorum. pece olayına gelince de birisi karşısında peçe ile oturmanın ayıp olmadığını söylemeli zaten latife hanıma bakan az çok anlar bu durumu.
ama inşallah bu karının her türlü eğitim hayatı biter. inşallah bir şekilde saygı duymayı öğrenir. kimse atatürkü sevmek zorunda değil ama bunun yaptığı terbiyesizliğe girer diye düşünüyorum. otur mantıklı biçimde tartış, eleştir, sevmediğini söyle.
devamını gör...
kendi kendine, arkadaş grubu arasında, eyvallah. gidip de insta story'e bunu atarsan e biri de gidip şikayet edebilir. mevzunun öznelerinden bağımsız olarak insanlar bu ülkede öyle ya da böyle işleyen bir hukuk olduğunu ve kamuya açık yerlerde yaptıkları şeylerden dolayı şikayet edilip sorumlu olabileceklerini bilmeliler. eğer bu kız bunu bilerek ve göze alarak yapıyorsa sivil itaatsizlik olur. yok salt iki espri yapayımsa amacı, akılsızlık olur.

not: salt kanun degil yaptığı şey terbiyesizlik. eleştiriden dolayı dava edilse arkasında dururduk böyle çocukça bir hareketin arkasında niye durayım.
devamını gör...
kemalist güruh ile kemalist olmayan güruhlar hala ama hala eşit değil türkiyede.

gazi mustafa kemal'e yapılan bu hakaret yanlış kabul ancak bu hakaretten ötürü kemalist olmayan insanlara yapılan hakaretler ve genellemeler sanırım yanlış değil öyle mi? bu konu ile ilgili internete göz atın;
peçesine s..
kevaş...
örümcek beyinli
kanlı devrim şart vs vs.
devamını gör...
öncelikle dincilerin nasıl dindar olmadıklarını anlamak gerekiyor. bu insanlar, diğer insanları yargılıyor ve cennet ya da cehenneme koyabiliyor. yaptıkları şirk koşmaktan başka bir şey değil. hiç bir dindar insan, bilmediği bir insanı müslüman olmamakla ya da cehennemde yanmak ile suçlayamaz, ona hüküm veremez. dindar insan ise zaten bazı şeylerin farkındadır ve hakkı olmayan konularda başka insanlarla ilgili hüküm vermez.

şimdi bu dinci kız, almadığı ahlaktan ötürü kendi ülkesinin kurucu liderinin şu an cehennemde azap çektiğini sanıyor. halbuki şekil dincisi olmasaydı, ahireti bilirdi. Allah'ın bağışlayan olduğunu da bilirdi ve bir kaç yıllık değersiz hayatı ile şirk koşmazdı. kimin cennete gideceğini ya da kimin gitmeyeceğinin kararı kullara ait değildir. bunu da geçtim, çevresine dindar bir insanmış gibi görünme gafletinde bulunan bu kız neden bir sosyal medya hesabı kullanır? kafasını örtmüş ama fotoğrafları her yerde. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

artık insanlar teknolojinin gelişmesi ile bu tür sosyal medyadan işledikleri suçların herkes tarafından öğrenileceğini idrak etmeliler. bu kız da umarım hak ettiği cezasını çeker.
devamını gör...
şu iş kemalist kesimden birinin başına gelse tüm kemalistler profil fotoğrafı yapar gelin bizi de tutuklayın derdi.
adam peygambere hakaret eden karikatür yapıyor, fikir hürriyeti adına adam gelip onu türkiyede basıp dağıtıyor, ama burada atatürke onun binde birini demiş diye herkes kafasını kuma gömüyor, kanunun arkasına saklanıyor. kanunlarınız batsın sizin.
devamını gör...
saçmalamış.
kendisine aynı sığ ve zekadan yoksun şekilde karşılık vermek isterdim ama ne yazık ki utanıyorum.
her şeyden önce ölen bir insanın arkasından hüküm giydirmek senin inancına ters. bu da ne denli sığ ve gerizekalı olduğunun kanıtı.
yaptığının sana bir rant sağlayacağı veya bu şekilde intikam alıyorum hissiyatına girmene sebep olmuş olsa da tam tersi rezilliğini gözler önüne sermiş oldu.
umarım sosyal medya'yı bundan sonra daha doğru şekillerde en azından bir kırıntı dahi olsa bile beynini kullanma zahmetinde bulunarak kullanırsın.
şimdi ben seni kahkalarla seyredeceğim. bence atatürk te uzaklardan sana gülerek bakıyordur.
devamını gör...
dinci, yobaz tayfadan yetişmiş mahluk söylemi.

etrafındaki dincilerden duyduklarıyla kulağı dolmuş ve garezlenmiş.

büyük ihtimal de peygamberi said olan nurculuk dinine mensuptur. nurcular sever cehennem kütüğü tabirlerini, deccal atatürk laflarını.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar