acayip mahluklardır.

bush'la ya da obama ile kol kola gezip atatürk ve cumhuriyet'e küfrettikçe haz alırlar. yapay ve sığ bir tarih anlayışına sahip oldukları için ''ya sev ya söv'' mantığı ile hareket ederler.

ikinci ya da üçüncü cumhuriyet hevesi ile yanıp tutuşurlar. bu uğurda hilal kaplangillerle, ahmet altangillerle ve cengiz çandargillerle omuz omuza mücadele ederler.

en büyük düşmanları atatürk, en büyük sözcüleri ise rasim ozan kütahyalı'dır.
devamını gör...
bir kere neoliberaliz'de bir kişiye fikirleri ve zikirleri için küfretmek gibi bir lükse yer yoktur, fakat o kişiyi her türlü eleştirebilmek gibi bir hakları tabi ki vardır. onların yaptığıda tamamıyla budur ve beşer olarak atatürk tabi ki hata yapmıştır ve bunu dillendirmekte herkesin hakkıdır. acayiplik; bunun tersini düşünüp, onu beşer olmakdan çıkartıp, kutsanmış biri olarak görerek kusursuz bir cumhuriyet kurduğuna inananlardadır.

ikinci cumhuriyet bir heves değil, 1. cumhuriyetin eksiklerinin-defolarının görünüp bunların revize edilmesidir ki aslında bir hayal olmaktan çıkmış, şu an içinde yaşadığımız zamanı kapsayan bir hareket olmuştur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar