atatürk olmasaydı camiye gidemezdiniz

can ataklı'nın bir canlı yayın tartışmasında dillendirdiği, mete han olmasaydı çin bugünkü seviyesine gelemezdi demek kadar saçma ve gerçek dışı önerme. gerekçesi ise ingiliz işgaliymiş. ingiltere, bugün avrupa'nın en güzel camiine sahip ülke konumunda. kemalist ideolojinin çarpıklığı laisistlerin tüm hücrelerine kadar işlemiş durumda ne yazık ki. halbuki türk milleti atatürk'ten önce de kimsenin boyunduruğu altına girmedi, bu bir karakter meselesidir.

türk tarihi bir çok güçlü kumandan gördü, bunların her biri değerli olmakla birlikte içlerinden birini alıp tanrılaştırmanın anlamı yoktur.

büyük hun imparatoru mete han, batı hun imparatoru panu han, avrupa hun imparatoru atilla han, ak hun imparatoru akşuvar han, göktürk imparatoru bumin kağan, avar imparatoru bayan kağan, hazar imparatoru hazar kağan, uygur devleti kurucusu kutuğbilge han, karahanlılar devleti kurucusu bilge kül kadirhan, gazneliler kurucusu alptekin, büyük selçuklu imparatorluğu kurusucu selçuk han, harzemşahlar devleti kurucusu muhammed harzemşah, altınordu devleti kurucusu batuhan, büyük timur imparatorluğu kurucusu timur han, babur imparatorluğu kurucusu baburşah, osmanlı imparatorluğu kurucusu osman bey ve bir cümle padişahların her biri en az atatürk kadar önemlidir. ucuz ve temelsiz söylemler bizi ancak küçük düşürmektedir.
devamını gör...
atütükün anlı secdeden hiç kalkmadı gibi sevenlere. atatürk kime benziyor diye kendielerine sorsunlar.

namaz kılarmıydı, ilim meclislerinde olurmuydu.

yada içki içer, dans eder, yatlarda eğlenir, istek şarkılar ister vs..

atatürk kime benziyor.
devamını gör...
atatürk milli mücadeleyi tek başına mı yapmıştır? 7 düveli tek başına mı yenmiştir? süper kahramanları abd'den önce biz icat etmişiz haberimiz yok.
devamını gör...
atatürk'ü türkiyenin yarısı fazla abartmakta, diğer yarısı yaptıklarını inkar etmekte ısrar ediyor. atatürk olmasaydıda türkiye kurtuluş savaşını kazanırdı birçok komutan vardı bu işi başarabilecek. evet atatürk çok iyi bir lider ve komutandı yaptıklarını inkar etmek vefasızlık olur ama atatürk olmasaydı senin adın david olurdu demek olduğundan fazla değer vererek asıl tarihe ihanet etmektir.
devamını gör...
karşılık olarak pek çok soruyu beraberinde getiren yargı cümlesi.

kadir mısıroğlu hani meczup olsun onun 20 bin cami yıkıldı iddiasını yok sayalım, peki az mı cami yıkıldı o dönemde? kim çıkıp böyle bir şeyi savunabilir. 18 yıl türkçe ezan zulmünü kim nasıl savunur? 1948 yılına kadar haccın fiilen yasak olduğunu kim unutabilir? tek parti dönemi sözlü tarih çalışmalarında kuran'ı toprağa gömen nineler dedeler gerçeğini kim yok sayabilir? en az 3.500 camiinin satılması, chp teşkilat binası olması, gazino-sazevi olması gibi olguları nereye koyuyorsunuz? mahyalara varol inönü yazdıran zulüm rejimine sizin lehçede ne denir? harf devrimini geçmişle bağı koparmak amacıyla çıkaranlar, pek tabii ki o kaynakların çoğunun dini metin olduğunu hesap etmemiş midir? tekkesinden zaviyesine kim yüzyıllardır yerleşik din kurumlarını bir çırpıda imha eder? halifeliği babam mı kaldırdı?
devamını gör...
çok doğru bir cümle. o olmasaydı şu an külliyelerde, medreselerde, tekkelerde, dergahlarda olurduk. o geldi hepsini kaldırdı şimdi süslü püslü camilerde, bir ritüel haline gelmiş namazdan başka bir şey olmayan, ha bir de mübarek gün ve gecelerde şarkı türkü dinlediğimiz mekanlara gidiyoruz adetten bozma bir dini yaşamak için.
devamını gör...
atatürk'ün de sultan 2. mahmud gibi «beş vakit namazı erkekler mutlaka camide cemaatle kılacaklar» dediğini sananların tezi.

not: halkımız merhum padişahın bu emrini bildikleri halde sırf bazı batı mukallitlikleri şeyler gördükleri için adını gâvur padişaha çıkardıkları sultandır 2. mahmut.

edit: atatürk ü koruma kanunu lağv edilse bir müddet bundan da kötü ve daha aşırı şeyler konuşulur ve sonra ortalık durulurdu ama bir türlü bunu yapamıyorlar. hay Allah rahmet edesice menderes neden çıkardın şu kanunu, ne münasebet ya?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar