atatürk ü sevmeme nedenleri

sarisin ve mavi gozlu insanlara irrite olmakla alakali olabilir.
sonucta bir kivanc tatlitug gercegi soz konusu genc kizlar arasinda. *
devamını gör...
şu güzel vatana yakışmayan atatürkçülük kavramının ortaya çıkmasına sebep olduğu için, putlaştırılıp her yere anıtları dikildiği için, anasınıfından başlayıp üniversiteye kadar ya da her türlü devlet dairesinde görmek zorunda kaldığım portreleri için, yasalarla korunduğu için, laik cadılara sığınma kapısı olduğu için...
devamını gör...
-iktidarı makyavelist yol ve yöntemlerle ele geçirmesi,
-laisist-oryantalist baskı ve tahakküm düzeni kurması,
-türkiye'yi yüzyıllık tarihsel ve kültürel bağı olan komşularına karşı izole etmesi,
-kendisi hakkında gık dememizin bile risk teşkil etmesini sağlayabilecek denli araçsallaştırılmaya müsait bir kült olması,
-ve tabii ki (bkz: kemalizm)
devamını gör...
10.
bir numaralı sebep sevenleridir,zira sevenleri onun sevilmeme fikrine o kadar kapalıdır ki insanın seveceği varsa da sevmeyesi gelir..bilenler vardır belki,cumhuriyet mitinglerinden birinde kim olduğunu bilmediğim bir kadın bir şiir okuyup atatürk hakkında "sen adı konulmamış peygambersin" diyor,

ilkokulda okurken andımızı okunurken bir arkadaşım atatürk'ü sevmediği için "ant içerim" demek istemediğinden "portakal suyu içerim" demiş ve öğretmeninden sen nasıl atatürkü sevmez onun istediklerini yapacağına dair ant içmezsin diyerek bir güzel dövülmüştür..ufacık bebeye atatürk adına dayak atılıyorsa o atatürk sevilmez,

bu ülkede yıllardır canımızı sıkan her şeyin altında sebep olarak onun isminin zikredilmesi ikinci sebeptir..atatürkçülük,laiklik gibi kavramlarla bu milletin anası ağladı yıllardır,kendisinin suçu yok ki bunda denilebilir -ki bana göre öyle değil,onun istediği gibi bir devlet bir millet olmamız sağlandı- ama suçu olmasa bile yine sevenleri ya da onun adından nemalanmaya çalışanlar yüzünden o herşeye alet edildi..

üçüncüsü kendisinin benim inandığım peygamber ve ona gönderilen kitap hakkında "gökten indiği sanılan dogmalar" diye bir kelamı vardır malumunuz,benim inandığım dine ve Allah'a inanmayan kişinin sevmem için bi sebebim olamaz..

en sonuncusu da kendisi hakkında olumsuz birşey söyleyecek kişinin kendisini "başıma bir şey gelmeyecekse" demek zorunda hissetmesidir..

özetle her sebep aynı noktaya çıkıyor, atatürk bu ülkede tabulardan da öte bir şey haline gelmiştir ve onun hakkında iyi konuşmak hatta iyi düşünmek bir zorunluluk haline getirilmiştir,baskı da nihayetinde nefreti doğurur..

yahu bu ülkede "para gibi insanların da içine bakacaksın, içinden atatürk geçiyorsa gerçektir,değilse sahtedir" diyebilecek kadar aymaz bir seven kitlesi var bu kişinin,nasıl seveyim ben o adamı..
devamını gör...
12.
şu anda katılmakta olduğum programda bazı sebepleri söylüyor konuşmacı. kazım karabekir'e yaptıkları, lozan hezimeti başlangıç oldu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar